Mjesec dana nakon što je predstavio Office 365 za pojedinačne korisnike Microsoft je svoju ponudu popularnog uredskog softvera odlučio proširiti i na tvrtke. Dostupna su tri modela pretplate: Office 365 Small Business Premium za tvrtke od 1 do 10 zaposlenih, Office 365 Midsize Business za tvrtke od 10 do 250 zaposlenih te Office 365 ProPlus koji nudi najveću razinu fleksibilnosti i korištenja.
Cijena Small Business Premium pretplatničkog paketa iznosi 150 američkih dolara po korisniku godišnje te uključuje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, InfoPath, Access i Lync aplikacije. Uz navedeno korisnici dobivaju pristup cloud servisima za elektroničku poštu, dijeljenje kalendara, izradu i objavljivanje internetskih stranica te održavanje video konferencija.
Office 365 Midsize Business stoji nešto više - 180 američkih dolara po korisniku godišnje - te uz aplikacije i servise koje se dobiju s prethodnim paketom uključuje i Exchange Online, Lync Online i SharePoint Online cloud servise. S obzirom da je namijenjen za veće korisnike i IT sustave, ovaj paket ima i prateće alate za integraciju u Active Directory sustav, adminstracijsku web konzolu te mogućnost korištenja Microsoftove telefonske podrške.
Office 365 ProPlus je sa 144 amerčka dolara po korisniku godišnje najjeftinija opcija, no, kako je namijenjena za veće tvrtke koje u sklopu svojih infrastruktura već imaju neophodne prateće sustave, ne uključuje Exchange Online, Lync Online i SharePoint Online cloud servise. ProPlus ujedno dolazi opremljen sa svim neophodnim alatima za IT administratore.
Office 365 se u odnosu na dosadašnje Microsoftove uredske "suite" razlikuje po tome što se temelji na modelu korištenja putem pretplate te što objedinjuje niz internetskih cloud usluga s dodanom vrijednošću, a koje dopunjuju alate u sklopu paketa. Valja napomenuti kako svaki korisnik u sklopu pretplate dobiva pravo instalacije i korištenja Office softvera na do pet različitih uređaja. Time ga, primjerice, može legalno koristiti na desktop radnoj stanici, prijenosnom računalu ili nekom od sve popularnijih tablet PC-ja koji podržavaju Windows operacijski sustav.
Schneider Electric je predstavio dvije važne inovacije koje unaprjeđuju sigurnost kritične infrastrukture – pametne RTU uređaje SCADAPack s naprednom kibernetičkom zaštitom te patent koji koristi umjetnu inteligenciju za sprečavanje industrijskih nesreća.
Amazon Web Services osnovao je pravni subjekt i tri podružnice u Njemačkoj kao dio europskog suverenog oblaka. Kathrin Renz imenovana je glavnom direktoricom AWS European Sovereign Clouda, čije je pokretanje predviđeno za drugu polovicu godine.
Predsjednik Republike Zoran Milanović posjetio je danas ENT te obišao i interaktivnu manifestaciju Tehnološki dani na kojoj su mu prezentirani tehnološki noviteti i s njima povezani proizvodi i rješenja tvrtke Ericsson Nikola Tesla. U pratnji predsjednice Uprave tvrtke Ericsson Nikola Tesla Gordane Kovačević i članova Uprave Hrvoja Benčića, Damira Bušića i Milana Živkovića, predsjednik Milanović obišao je interaktivno događanje na kojem su mu predstavljeni tehnološki noviteti i rješenja na području kritične mrežne komunikacija u segmentima poput javne sigurnosti, obrane, željezničkog prometa te digitalizacije zračnog prometa.