Uštede u zdravstvu moguće je postići kraćim zadržavanjem pacijenata u bolnicama, manjim brojem odlazaka kod liječnika primarne zdravstvene zaštite, no za pacijente koji imaju kronične bolesti to neće biti jednostavno.
Jedno od rješenja koje se danas nudi na tržištu je i ono Ericsson Nikole Tesle koje je predstavljeno na Ericssonovom izložbenom poslovnom prostoru na Mobile World Congressu u Barceloni. Udaljeni nadzor pacijenata ili skraćeno RPM on IPTV (Remote patient monitoring) je prototip koji povezuje Ericsson Mobile Health, rješenje razvijeno u Ericssonu Nikoli Tesli i IPTV portal Avalanche.
Rješenje uključuje preglednik Ericsson Mobile Health aplikacije na IPTV portalu namijenjen pacijentima, s ciljem pokazivanja inovativnog pristupa u IPTV pozicioniranju. Kako ističe Erik Kruse, zadužen u Ericssonu za strategiju povezivanja različitih rješenja, izgradnja m-health rješenja danas je vrlo važna i bolnicama i pacijentima donosi mnogobrojne pogodnosti.
Prije svega za liječnike jer omogućuje nadgledanje pacijenata uz smanjenje troškova i bržu reakciju ako je potrebno, objašnjava Kruse i dodaje da za pacijente to znači da ih liječnik može pregledati i razgovarati kada je potrebno. Uz pomoć izgrađene IPTV aplikacije, EMH korisnicima je omogućeno pregledavanje njihovih medicinskih podataka i senzorskih mjerenja na TV ekranu.
Također, u potpunosti su iskorištene prednosti TV ekrana kao medija te pacijenti, na temelju aktivnosti definiranih u svom medicinskom kalendaru, dobivaju obavijesti i podsjetnike tijekom gledanja TV sadržaja čime se povećava kvaliteta usluge i olakšava korisniku uspješno praćenje i sudjelovanje u medicinskom procesu. Uz pomoć ove aplikacije EMH proizvod dodao je u svoju ponudu novi način pregleda podataka i TV platformu koja je mnogim korisnicima vrlo bliska dok je IPTV platforma potvrdila svoju fleksibilnost i lakoću integriranja s vanjskim sustavima što je već prezentirano Ericssonovim kupcima te izazvalo jako pozitivan dojam kod njih budući da se koncept ovog sustava može iskoristiti za izradu rješenja iz različitih domena, tvrde u komaniji.
Isto rješenje, ali kao „software as a service“, odnosno softver kao usluga razvijen je za AT&T za kojeg Ericsson Nikola Tesla razvija m2mSE ( m2m Service Enablement ) komponentu. Sustav omogućuje personaliziranu komunikaciju, video poziv između liječnika i pacijenta, te dijeljenje vitalnih informacija kao što su biometrička očitanja senzora i edukacijski materijal, izvan granica bolnice putem SaaS ponude temeljene na oblaku. M2MSE omogućuje povezivanje mnogih drugih aplikacija, iz različitih vertikala.
Europska komisija službeno je otvorila zajedničko poduzeće Chips (Chips JU), koje će ojačati europski ekosustav poluvodiča i europsko tehnološko vodstvo. Premostit će jaz između istraživanja, inovacija i proizvodnje, olakšavajući komercijalizaciju inovativnih ideja.
Vertiv je predstavio svoju inovaciju pod imenom Vertiv TimberMod verziju svog Vertiv Power Module i SmartMod portfelja, koja koristi masivno drvo kao ključnu strukturalnu komponentu umjesto čelika za prefabricirana modularna (PFM) rješenja podatkovnih centara.
Direktiva o mrežnoj i informacijskoj sigurnosti (NIS2) odnosi se na kibernetičku sigurnost na razini EU s ciljem postizanja visoke zajedničke razine kibernetičke sigurnosti u svim državama članicama EU-a. Kako bi postali svjesni razloga primjene mjera i održavanja kibernetičke sigurnosti moramo biti svjesni posljedica kibernetičkih napada. Prema istraživanju EU Agency for Network Information Security (ENISA) kibernetički napadi su najbrže rastući oblik kriminala u svijetu, porast je vidljiv u opsegu, cijeni i sofisticiranosti.