U godini koja je donijela niz poslovnih izazova, izuzetno je važno biti u toku s najnovijim tehnološkim rješenjima. Bilo da se radi o sigurnosnim, kolaboracijskim i mrežnim rješenjima ili podatkovnim centrima - sve novosti i primjere dobrih praksi doznajte na Cisco Engage Tech Days događaju.
Cisco Engage Tech Days održat će se 22. i 23. rujna 2020. godine putem Webex Events platforme. Sudjelovanje na događanju je besplatno, a registrirati se možete na ovdje.
Kroz dva dana i 4 paralelna tracka, 16 predavača donosi niz zanimljivih tema, prikaza naprednih rješenja i studija slučaja. U utorak su na rasporedu teme iz domene mrežnih rješenja i kolaboracije. Doznajte kako mreža radi bez ikakvih problema uz Cisco Meraki i kako upravljati mrežom uz DNA Center. Kolaboracijski track otkriva kako organizirati virtualna događanja koja će oduševiti vašu publiku, što je novo na Cisco Webex platformi i zašto budućnost poslovanja uvelike ovisi upravo o kolaboracijskim alatima.
Srijeda je dan za sigurnosne i podatkovne teme. Kako sigurno raditi i od kuće uz Cisco DUO i AMP for Endpoints, koje su prednosti SecureX integrirane platforme i još puno zanimljivosti otkrit će vam sigurnosni stručnjaci. Ako želite u svakom trenutku znati tko, što i kako radi unutar vaše organizacije i koliko je zaista operativan vaš podatkovni centar, ne želite propustiti nijedno predavanje iz Data Center programa.
Dobra vijest je da će se sva predavanja na Cisco Engage Tech Days snimati i na zahtjev će svi registrirani sudionici moći dobiti snimke. Budite u toku s najnovijim tehnološkim rješenjima i pobijedite sve poslovne izazove. Prijavite se odmah!
Digital Realty ostvario je u drugom tromjesečju prihod od 1,92 milijarde dolara, 29 posto više nego godinu prije, te podigao godišnju prognozu prilagođenog FFO-a na 8,15 do 8,20 dolara po dionici. Operator podatkovnih centara objavio je rezultate nakon zatvaranja američkog tržišta u četvrtak, potaknut potražnjom za AI i cloud kapacitetom.
Umjetna inteligencija mijenja temeljnu arhitekturu podatkovnih centara i pred operatore postavlja zahtjeve koje klasična infrastruktura često ne može zadovoljiti. Na našem i širem europskom tržištu najveće pojedinačno ograničenje je dostupna električna energija na lokalnoj mreži, kako za ICTbusiness Media - ICTbusiness.info ističe Bojan Klasan, rukovoditelj data centra, A1 Hrvatska. Prenamjena postojećeg objekta prije svega podrazumijeva višestruko povećanje električne snage po racku. Umjesto dosadašnjih 5 do 15 kW, novi AI ormari mogu zahtijevati od 40 do 120 i više kW.
Kibernetička sigurnost u posljednja je dva desetljeća dobila čitav niz novih normi, regulativa i obveza, ali način upravljanja rizicima nije se promijenio jednakom brzinom. Organizacije danas raspolažu sofisticiranijim alatima i većim količinama podataka, no istodobno sve više vremena i novca troše na dokazivanje usklađenosti. Stanko Cerin, direktor Ostendo Consultinga i suosnivač startupa IVERIOS za ICTbusiness Media – ICTbusiness.inf ističe kako je omjer ulaganja u compliance i revizije postao nerazmjerno velik u odnosu na resurse usmjerene prema stvarnoj kibernetičkoj otpornosti. Takvu ocjenu temelji na više od 25 godina iskustva u informacijskoj sigurnosti i radu s kompleksnim međunarodnim i regionalnim organizacijama. Savjetovao je klijente poput MGM Resortsa, Stanford University Hospital and Clinics, Zillowa, Amgena i Mercka, ali i Podravke, HEP-a, PBZ-a, Addiko banke, Telemacha, A1 i Elektroprivrede BiH.