Iza novog imena i dalje se nalazi isti iskusan tim konzultanata poznat brojnim hrvatskim kompanijama s kojima surađuje.
Nakon 25 godina rada pod imenom Hauska & Partner, jedna od najdugovječnijih savjetničkih kuća mijenja vlasničku strukturu i ime. Kompanija od sada posluje pod imenom Spring+shift, a iza novog imena i dalje se nalazi isti iskusan tim konzultanata poznat brojnim hrvatskim kompanijama s kojima surađuje.
Tim stručnjaka predvode partnerice Sanja Petek Mujačić kao predsjednica Uprave te Daria Mateljak i Gorana Pavičić Nišević kao članice Uprave, koje u ovom sastavu vode kompaniju od 2021. godine, a od ove godine su i stopostotne vlasnice poslovanja.
Pod novim brendom nastavljaju tržištu već poznatu jedinstvenu kombinaciju poslovnog savjetovanja u područjima organizacijskog i održivog razvoja, poduprtu dugogodišnjim iskustvima partnerica u strateškim i marketinškim komunikacijama te upravljanju.
"Naš pristup uvijek se temeljio na znatiželji, hrabrosti i uvjerenju da je promjena prilika za razvoj i transformaciju. Promjene su neizbježne, ali mi vjerujemo da su i poželjne – one otvaraju vrata novim perspektivama, poslovnim prilikama i održivim rješenjima. Našim klijentima nudimo vrlo individualiziran pristup u kojem im pomažemo da svoj posao rade još bolje, da budu još uspješnije, a pritom pametnije i odgovornije", kaže Sanja Petek Mujačić.
Ova savjetnička kuća jedna je od najpoznatijih koje nude usluge savjetovanja u području održivosti. Kompanije savjetuje u izvještavanju o održivosti, pomaže u izradi strategija održivosti, te pruža projektnu i procesnu podršku u ovim poslovima.
Istovremeno, Spring+shift osigurava savjet i stateško vođenje u implementaciji koncepata i aktivnosti usmjerenih na organizacijski razvoj, jačanje kultura, vodstva te uspostavljanja brenda poslodavca, nudeći tako kompanijama jedinstven pristup u podršci upravljanju svojim razvojem.
Hrvatski poduzetnici u 2025. godini nastavili su povećavati prihode, zaposlenost i profitabilnost, pri čemu je ukupna slika gospodarstva ostala pozitivna u svim veličinskim skupinama – od mikro do velikih poduzeća. Prema podacima Fine, u Hrvatskoj je poslovalo 166.052 poduzetnika, a sve četiri skupine godinu su zaključile neto dobiti.
Globalna komunikacijska platforma Infobip, ostvarila je suradnju s tvrtkom Floward, vodećom internetskom platformom za dostavu cvijeća i poklona na području Bliskog istoka i Ujedinjenog Kraljevstva, kako bi unaprijedila korisničku podršku primjenom AI agenata na platformi AgentOS.
Oracle je objavio rekordne rezultate za četvrto tromjesečje i cijelu fiskalnu 2026. godinu, prvenstveno zahvaljujući snažnom rastu poslovanja u oblaku. Ukupni prihodi u tromjesečju dosegnuli su 19,2 milijarde dolara, što je porast od 21 posto, dok su prihodi od oblaka narasli 47 posto na 9,9 milijardi dolara.