Neto dobit u drugom kvartalu porasla je za 35,6 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine i to na 2,1 milijardu eura
Dražen Tomić / Tomich Productions
Deutsche Telekom je objavio snažne brojke za drugi kvartal 2024. Prihodi od usluga porasli su za 4,9 posto na godišnjoj razini na 24,1 milijardu eura. U isto vrijeme, prilagođeni EBITDA AL porastao je 7,8 posto na 10,8 milijardi eura.
Isključujući učinke tečajnih oscilacija i promjene u sastavu Grupe, odnosno organski gledano, rast je iznosio 4 posto za prihode od usluga i 6,6 posto za prilagođeni EBITDA AL. Slobodni novčani tok AL značajno se povećao za 48,5 posto na 5,2 milijarde eura.
"Sve naše operacije rade dobro", rekao je Tim Höttges, izvršni direktor Deutsche Telekoma. "Tromjesječje po tromjesečje, vidimo da se naša strategija isplati“, zaključuje Höttges.
Neto dobit u drugom kvartalu porasla je za 35,6 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine i to na 2,1 milijardu eura. Prilagođena za posebne faktore, neto dobit porasla je za 31,3 posto na 2,5 milijardi eura. To odgovara prilagođenoj zaradi po dionici od 0,50 €. Nakon šest mjeseci, prilagođena zarada po dionici iznosila je 0,95 eura.
Slijedeći primjer T-Mobilea iz SAD-a, Deutsche Telekom je također podigao svoje godišnje smjernice za slobodni novčani tok AL. Grupa sada očekuje oko 19 milijardi eura, što je više od prethodnih oko 18,9 milijardi eura. Nema promjena u smjernicama za prilagođenu EBITDA AL od oko 42,9 milijardi eura i za ponavljajuću prilagođenu zaradu po dionici od više od 1,75 eura.
Poslovni prihodi Span Grupe iznose 61,1 milijun eura i veći su za 80 posto u odnosu na isti kvartal prošle godine. Dobit prije kamata, oporezivanja, amortizacije i deprecjacije i to prije jednokratnih stavki (EBITDA) iznosi 4,1 milijun eura i bilježi rast od 50 posto u odnosu na promatrano razdoblje prošle godine, dok je EBITDA nakon jednokratnih stavki porasla za 61 posto i iznosi 3,9 milijuna eura. Neto dobit Grupe za prva tri mjeseca 2025. godine iznosi 2,7 milijuna eura, što je rast od 108 posto u odnosu na isto razdoblje lani.
Meta mogla bi izgubiti 7 milijardi dolara u prihodu od oglašavanja od kineskih tvrtki zbog američkih carina, sugerirao je Craig Moffett, viši izvršni direktor u MoffettNathanson, u istraživačkom izvještaju.
Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) izjavila je da se suočava s poteškoćama u praćenju koje tvrtke koriste njezine čipove. Tvrtka je navela da postoji ograničena vidljivost u cijelom opskrbnom lancu koja joj otežava sprječavanje da njezin silicij dospije u proizvode koje proizvode sankcionirane tvrtke.