Pregledavate razne oglase za posao i za par njih vam je zapelo oko. Proučili ste sve uvjete i shvatili kako u potpunosti odgovarate traženim uvjetima te da imate sve kvalifikacije. Ok, sad je samo potrebno napraviti zamolbu, napisati CV i to je to.
No, postoji nekoliko zamki na koje trebate pripaziti, a često se na njih ulove mnogi koji apliciraju na posao. U prvome redu kada pišete zamolbu probajte da ta zamolba djeluje srdačno i optimistično, da se primijeti entuzijazam i kreativnost a ne da bude hladno i „strogo“. 90 % molbi je upravo takvo - službeno i reda radi napisano. Unesite u zamolbu malo svoje osobnosti, no nemojte se previše zaigrati.
Ubacite sliku sa nekog svojeg radnog mjesta ako imate, napišite link koji vodi na vaš LinkedIn profil i provjerite gramatiku i pravopis. Nemojte samo napisati dvije, tri rečenice jer će poslodavac tako steći dojam da vam se baš i ne piše te da nemate volje za taj posao za koji se natječete.
U zamolbi mora biti naglašena motivacija i želja za radom, a to možete postići sa puno više rečenica nego da samo napišete „ zainteresiran sam za posao“. Životopis neka obavezno ima vašu sliku, po mogućnosti nasmiješenu. Pazite na točnost podataka i nemojte izmišljati jer će vas uloviti u laži.
Super je stvar ako imate pismo preporuke, to danas puno znači. Ako šaljete životopis poštom, onda ga lijepo uvezite i tehnički dotjerajte. Neka bude pregledan i lagan za čitanje. Životopis koji šaljete predstavlja vas kao osobu i zato ga nemojte shvaćati kao neku tamo formalnost.
Nažalost, na taj način će i vas doživjeti - formalno. A to i nije neki način da vas zapamte kao nekoga tko je kreativan i maštovit. Važno je da odskočite od drugih, da budete zapaženi, da vaš CV i zamolbu ne bace u koš za smeće nakon prvog čitanja. Na oglase se prijavljuje veliki broj ljudi, zato je važno da budete posebni....
EIT Culture & Creativity, institucionalno partnerstvo za europske kulturne i kreativne sektore i industrije (CCSI), koje podupire Europski institut za inovacije i tehnologiju (EIT), tijelo Europske unije, održao je Investicijski okrugli stol kao popratni događaj konferencije The Next Web
U vremenu kada su ljudi najvažniji aspekt svake organizacije, prepoznavanje i nagrađivanje izvrsnosti u upravljanju ljudskim potencijalima postaju imperativ.
Konferencija pokriva ključna područja pametnog okruženja, energije, inženjerskog modeliranja, Interneta stvari (IoT) i e-zdravlja, a suorganizator konferencije je i IEEE, najveća svjetska stručna organizacija u području elektrotehnike i računarstva.