Zaposleni jako dobro znaju što je stres jer često se susreću s njim na poslu. No, bez obzira na to, malo je onih koji se s njime nose na adekvatan način, takav da imaju kontrolu nad samima sobom. Većini ipak stres utječe na odluke, raspoloženje i velik dio života, što nije dobro. Upravo zato potrebna je ravnoteža, a u nastavku objašnjavamo kako doći do nje.
1. Tjeskoba kao automobil
Razmišljajte na taj način kako biste si lakše pojasnili cilj do kojeg želite stići. U glavi zamislite svoj dan kao automobil koji je na najvišem brdu u gradu i neka to bude vaš centar dana. Kad god taj automobil krene nizbrdo, duboko udahnite, zažmirite i koncentrirajte se imaginarno ga vratiti na brdo. Time okrećete koncentraciju prema toj viziji, zaboravljate kratko na razlog stresa i uspijevate se "centrirati".
2. Mislite na zdravlje
Istraživanja su pokazala da stres uzrokovan poslom povećava rizik od srčanog udara za 23 posto, a periodi ljutnje i tjeskobe za čak devet puta! Mislite na sebe, gledajte kako se smiriti jer išta nije vrijedno vašeg zdravlja i života u konačnici.
3. Psihičko zdravlje
Kao što su bitni fizički efekti stresa, tako su bitni i psihički. Jer, stres utječe na racionalnost, utječe na donošenje odluka, utječe na produktivnost, utječe na ravnotežu, utječe na fokus... Naučite se smiriti što prije i što bolje jer patit će sve oko vas u suprotnom, a u konačnici i vi sami.
4. Pronađite izvor problema
Osim meditacije i načina kojima biste se smirili, jako je bitno suočiti se s izvorom stresa. Ne mrmljajte sebi u bradu ono što vas smeta nego adresirajte probleme gdje to i treba. Na taj način bolje znate na čemu ste i lakše ćete prepoznati kako se nositi sa situacijom. Automatski, lakše ćete se riješiti stresa.
Generacija Z već neko vrijeme mijenja način potrošačkog ponašanja. Čineći 26% svjetske populacije, ove 2 milijarde ljudi u dobi od 10 do 25 godina do 2030. godine doprinijet će s 48% svjetske potrošnje u maloprodaji.
Stupanjem na snagu Pravilnika o postupku ranog upozoravanja stanovništva počela je operativna uporaba MUP-ovog SRUUK-a, sustava čudnog imena ali iznimne važnosti.
Domaće telekomunikacijske tržište i dalje pod pritiskom cijena energenata, rasta cijena robe koje je malo zbog poremećaja na tržištu, ali i radi inflacije stoga nakon objave rezultata najjačeg domaćeg telekoma i već viđenih rezultata A1 Hrvatska jasno se može reći kako je riječ o vrlo stabilnom tržištu koje nastavlja rast. Iako Telemach Hrvatska ne objavljuje rezultate, a kako znamo da nastavljaju s ulaganjima jer do kraja godine završavaju investicijski ciklus od 500 milijuna eura i prema viđenom u 2022. godini o čemu je ICTbusiness.info već objavio detaljnu analizu poslovanja imaju stabilan rast poslovanja jasno je da je cijelo tržište usprkos svemu iznimno stabilno i žilavo. To pokazuje i poslovanje HT-a.