Zagrebačka banka, vodeća banka u Hrvatskoj, prva na domaćem tržištu uvela je Google Pay uslugu za korisnike poslovnih kartica. Usluga Google Pay do sada je bila dostupna individualnim klijentima Zagrebačke banke, a od danas ju potpuno besplatno i sigurno mogu koristiti i korisnici poslovnih kartica Zagrebačke banke.
„Klijentima su uz sigurnost, izrazito bitne jednostavnost i praktičnost koju nude digitalni kanali, a svake se godine bilježi trend povećanja digitalnih transakcija. Zahvaljujući ovom tehnološkom novitetu, klijenti sada mogu brzo i jednostavno imati sve Zabine kartice na jednom mjestu“, istaknula je Suzana Kostelić, direktorica Kartičnog poslovanja Zagrebačke banke.
Google Pay nudi brz, jednostavan i siguran način plaćanja koji je prihvaćen na svim prodajnim mjestima koja omogućuju beskontaktno plaćanje. Prilikom plaćanja, korisnik ne treba ulaziti u aplikaciju, već je dovoljno otključati zaslon mobilnog uređaja, te prisloniti mobitel ili pametni sat uz POS uređaj prodajnog mjesta.
„Uvođenjem ove usluge još jednom smo potvrdili vodeću poziciju na hrvatskom bankarskom tržištu. Nastavljamo pratiti globalne trendove i tehnološke inovacije kako bismo našim klijentima omogućili najbolje bankarstvo iskustvo“, izjavila je Mirna Radičev, direktorica Poslovne strategije Zagrebačke banke.
Korištenje aplikacije Google Pay dostupno je svim poslovnim klijentima Zabe, korisnicima pametnih telefona koje pokreće operativni sustav Android Lollipop 5.0+ ili noviji koji podržava NFC tehnologiju.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.