Motivirajući čimbenici za pretplatu na AVOD (video na zahtjev temeljen na oglasima) nadilaze puku uštedu novca. Otprilike jedna četvrtina trenutnih AVOD pretplatnika prihvatila je ovu razinu kako bi uštedjela novac, dok je sličan udio privukao paket ili promocija.
Depositphotos
Istraživanje Parks Associates pokazalo je da potrošači sve više prihvaćaju pakete usluga video streaminga temeljene na oglasima. Glavna motivacija za to je ušteda novca na pretplati.
Ova nedavna studija o 8000 internetskih kućanstava u SAD-u otkriva da u prosjeku pretplatnici na razini oglasa čine 57 posto korisničke baze među osam vodećih servisa za strujanje: MAX, Netflix, Disney+, Discovery+, Amazon Prime Video, Paramount+, Hulu i Paun. "Mnogi servisi za strujanje videa, koji trebaju povećati profit, nastavljaju podizati cijene i uveli su planove podržane oglasima kako bi pretplatnicima dali opcije", rekla je Sarah Lee, analitičarka istraživanja u Parks Associates. "U mnogim su slučajevima ove razine temeljene na oglasima profitabilnije za tvrtke, dodajući hitnost potrebi poboljšanja iskustva oglašavanja za svoje pretplatnike."
Motivirajući čimbenici za pretplatu na AVOD (video na zahtjev temeljen na oglasima) nadilaze puku uštedu novca. Otprilike jedna četvrtina trenutnih AVOD pretplatnika prihvatila je ovu razinu kako bi uštedjela novac, dok je sličan udio privukao paket ili promocija. Osim toga, mnogi pretplatnici vide niske cijene oglasa kao način niskog rizika da isprobaju novu uslugu ili se ponovno pretplate na uslugu koju su napustili.
Istraživanje također otkriva da iskustvo krajnjeg korisnika treba poboljšati. Korisnici obično prijavljuju da se isti oglasi ponavljaju previše puta, da su pauze za oglase prečeste i duge, da se sadržaj zaustavlja, ali se oglasi ne prikazuju. "Kako usluge nastavljaju podizati cijene, a gledatelji se iz nužde prebacuju na razine podržane oglasima, usluge moraju poboljšati iskustvo temeljeno na oglasima ili riskirati gubitak pretplatnika," rekao je Lee, "i prihod od oglasa koji dolazi s tim."
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.