Pohrana je skupa, a ograničavanje istaknutih videozapisa i prijenosa omogućit će Twitchu da podrži videozapise koje korisnici žele zadržati.
Depositphotos
Twitch uvodi ograničenje na količinu pohrane koju streamer može imati za svoje prijenose (uploads) i istaknute (higlights) videozapise.
Naime, ta streaming platforma je najavila da će od 19. travnja svi prijenosi i istaknuti videozapisi ulaziti u novo ograničenje od stotinu sati pohrane po streameru, bez obzira na to jesu li videozapisi objavljeni ili ne.
Važno je napomenuti da se ovo ograničenje ne odnosi na prošle prijenose, odnosno prethodne livestreamove spremljene na račun streamera za gledanje na zahtjev, niti na isječke, koji su jednominutni segmenti namijenjeni dijeljenju na društvenim mrežama. Istaknuti videozapisi mogu biti dulji od isječaka i sastavljeni od nekoliko ključnih trenutaka iz videa, što znači da mogu zauzimati više prostora za pohranu.
Platforma je objasnila da je prvotno uvela istaknute videozapise kako bi povećala vidljivost i angažman streamera, no ta značajka očito nije bila jednako učinkovita kao isječci i mobilni feed za otkrivanje sadržaja. Pohrana je skupa, a ograničavanje istaknutih videozapisa i prijenosa omogućit će Twitchu da podrži videozapise koje korisnici žele zadržati na svojim računima te istovremeno uloži u poboljšanja značajki poput isječaka i mobilnog feeda.
Twitch je naveo da je manje od 0,5 posto aktivnih streamera premašilo ograničenje od 100 sati te će oni koji jesu biti izravno obaviješteni. Kako bi olakšali streamerima odabir videozapisa koje žele zadržati, Twitch je uveo filtre za Video Producer koji omogućuju sortiranje sadržaja prema duljini, broju pregleda i datumu stvaranja. Platforma će početi brisati videozapise korisnika koji premašuju ograničenje od 100 sati 19. travnja te će od tog trenutka nadalje ograničiti prijenose i istaknute videozapise.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.