Ukupni prosječni broj pretplata na streaming video uslugu po kućanstvu pao je ispod pet, a 32 posto kućanstava koja su otkazala uslugu u posljednjih 12 mjeseci kao razlog navode potrebu za smanjenjem troškova kućanstva
Depositphotos
Istraživanje Parks Associates otkriva dramatičan pad od 30 posto u potrošnji za streaming SVOD usluge. Prema izvješću, prosječno internetsko kućanstvo u SAD-u trošilo je oko 63 dolara mjesečno na OTT SVOD usluge, što je pad sa 90 dolara u 2021.
"Potrošači troše manje, ali umjesto da odustanu od toga, mnogi koriste alternative koje se temelje na oglasima kako bi uštedjeli na troškovima", rekla je Sarah Lee, istraživačka analitičarka u Parks Associates. "Usluga mora pružiti jedinstvenu i stalnu vrijednost ako želi naplatiti premiju."
Kućanstva sada gomilaju manje usluga strujanja. U 1. kvartalu 2024. 20 posto internetskih kućanstava u SAD-u prijavilo je plaćanje za devet ili više usluga, naspram 29 posto u 3. kvartalu 2023. Ukupni prosječni broj pretplata na streaming video uslugu po kućanstvu pao je ispod pet, a 32 posto kućanstava koja su otkazala uslugu u posljednjih 12 mjeseci kao razlog navode potrebu za smanjenjem troškova kućanstva.
"Sve kategorije usluga za kućanstvo suočavaju se s izazovima, budući da potrošači preispituju svoju potrošnju i pretplate", rekla je Elizabeth Parks, predsjednica i CMO tvrtke Parks Associates. "Usredotočenost na vrijednost i obrazovanje, korisničko sučelje i korisničko iskustvo ono je što će pokretati sljedeću generaciju usluga u domu."
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.