Izvješće predviđa da će bihevioralna biometrija posebno detektirati nenormalno ponašanje korisnika za unose uređaja kao što su pritisci na tipke i prevlačenje po ekranu kako bi se identificirali prevaranti.
Depositphotos
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će potrošnja na provjere digitalnog identiteta porasti za 74 posto, sa 15,2 milijarde dolara u 2024. Rast će se pripisati novim rješenjima koja žele smanjiti trenje provjera digitalnog identiteta. Studija je identificirala sve veću upotrebu biometrije ponašanja kao ključnu tehnologiju koja će dobavljačima digitalne provjere identiteta omogućiti da to postignu učinkovitijim otkrivanjem potencijalnih prijevara.
Izvješće predviđa da će bihevioralna biometrija posebno detektirati nenormalno ponašanje korisnika za unose uređaja kao što su pritisci na tipke i prevlačenje po ekranu kako bi se identificirali prevaranti. Zauzvrat, to omogućuje dobavljačima digitalne provjere identiteta da ranije i učinkovitije otkriju prijevarne aktivnosti. "Bihevioralna biometrija funkcionalni su alati koji osnažuju tvrtke da učvrste svoje obrambene sustave, bez negativnog utjecaja na korisničko iskustvo dodavanjem dodatnih točaka trenja u procesu", dodao je autor izvješća Thomas Wilson.
Osim bihevioralne biometrije, studija predviđa da će integracija samosuverenih načela kroz blockchain poboljšati sigurnost i privatnost verifikacije. To će se postići u visoko reguliranim sektorima kao što su zdravstvo i financijske usluge davanjem kontrole korisnicima nad time koje se informacije dijele i s kim.
Uredba 'Electronic Identification, Authentication, and Trust Services' (eIDAS2) predstavlja golemu promjenu u EU, s interoperabilnim novčanicima za digitalni identitet koji će se ponuditi svim građanima do svibnja 2026. Istraživanje preporučuje da se dobavljači pridržavaju standarda digitalnog identiteta do rad s decentraliziranim bazama podataka kako bi se povećala sigurnost i privatnost korisničkih podataka.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.