Stranice i aplikacije za online dating uživaju iznimnu popularnost, što je potvrdila činjenica da se čak i Facebook odlučio uključiti u “igru“, zbog čega se postavlja logično pitanje o tome koliko zapravo korisnika troši novac da lakše pronađe odabranicu ili odabranika na tim platformama.
Prema Statisti, koja je provela istraživanje diljem svijeta nad korisnicima interneta minimalne dobi 16 godina, može se vidjet da je na prvom mjestu Kina. Usluge online datina priznalo je da plaća njih 18 posto, a ukupno ih je 19 posto priznalo da općenito koristi takve stranice ili aplikacije.
Potom slijede Amerikanci, njih 17 posto priznalo je korištenje, a njih 11 posto da plaća usluge online datinga kako bi lakše do partnera ili partnerice. Britanci su treći s 12 posto korisnika i šest posto njih koji plaćaju usluge. Kanađani su na 14 posto korisnika i također njih šest posto koji ih plaćaju.
Vrlo visoko su i naši susjedi Talijani, koji bez obzira što imaju reputaciju velikih ljubavnika koriste dating stranice i aplikacije, baš kao i Francuzi...
GSMA i TM Forum postigli su dogovor o zajedničkom djelovanju u području API-ja. Industrijske udruge žele promovirati API-je kroz objedinjeni program potvrde sukladnosti, potez koji je osmišljen kako bi se uklonila složenost, smanjili troškovi i ubrzala monetizacija za pružatelje komunikacijskih usluga (CSP-ove).
Prema izvješćima Council on Foreign Relations, brojne kriminalne skupine, uglavnom iz Kine, uspostavile su cyber centre usmjerene na online kockanje i prijevare u jugoistočnoj Aziji.
Prvo izvješće o cyber sigurnosti, koje su objavili Telekom Italia i Cyber Security Foundation, otkriva porast sofisticiranih cyber napada i ransomwarea usmjerenih na proizvodnju i uslužne djelatnosti.