Stižu loše vijesti za ljubitelje Googleovog WebP-ja. Istraživanje koje je provedeno uspoređivalo je JPEG u odnosu na WebP, JPEG XR i HEVC-MSP. Google je iskoristio WebP kako bi smanjio veličine datoteka na web-u i time ubrzao učitavanje Web stranice i smanjio troškove prijenosa podataka.
Firefoxovi programeri su se u početku odlučili biti protiv WebP-ja, ali podrška značajnijih stranica, uključujući Facebook, ohrabrili su Mozillu da ponovno razmotri ovu soluciju.
Mozillin programer, Josh Aas, tvrdi u svom blog postu koji je objavio u četvrtak kako Mozilla smatra da ova studija nije bila adekvatno uvjerljiva. Posebice kada je riječ o pitanju da li je Web P i/ili JPEG XR nadmašio JPEG u bilo kakvom značajnijem pogledu. Upravo su HEVC-MSP bili ti koji su pokazali najveći napredak u usporedbi s JPEG-om.
Aas nastavlja kako ne odbacuju mogućnost uključivanja podrške za bilo koji format u ovoj studiji na temelju rezultata studije, te kako će nastaviti ocjenjivati formate drugim sredstvima i uzeti u obzir svaki feedback koji prime od strane rezultata ove studije.
Studija je uspoređivala veličine datoteka različitih zbirki slika nakon što su one bile kompresirane u različite formate. Studija nije uključivala ostale WebP čimbenike, kao što je primjerice, njegova mogućnost da uključuje transparentni “alpha“ kanal, koji nedostaje JPEG-u i mogućnost podrške tzv. “losslessly“ kompresiranih slika, što znači da također može biti dostatna zamjena PNG formatu datoteka.
Google Chrome, unatoč svim regulatornim turbulencijama oko njega, ostaje neprikosnoven s nevjerojatnih 65,02 posto tržišnog udjela, koji se u travnju 2025. smanjio za 0,62 postotna boda.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.