Meta je predstavila politiku koja će zahtijevati od oglašivača da otkriju kada se AI ili druge digitalne metode koriste za kreiranje političkih promocija na Facebooku ili Instagramu. Tvrtka planira provesti politiku 2024. godine.
Navodi se da će oglašivači morati otkriti prikazuju li njihove promocije stvarne ljude kako rade ili govore nešto što nisu, ili ako su digitalno proizveli osobu koja izgleda realistično i koja ne postoji. Osim toga, tvrtka planira zahtijevati od oglašivača da otkriju ako su prikazali događaje koji se nisu dogodili ili su izmijenili snimku stvarnog događaja.
Daljnji zahtjevi uključuju prikazivanje realističnog događaja koji se navodno dogodio, ali bez korištenja istinite slike, video ili audio zapisa. Meta je izjavila da je svrha pravila pomoći ljudima da razumiju kada je društveni problem, izbor ili politički oglas na Facebooku ili Instagramu digitalno stvoren ili izmijenjen, uključujući korištenje umjetne inteligencije.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.