Mnogi korisnici danas muku muče s kvalitetom vlastite WiFi mreže te traže različita rješenja kako pojačati signal i dobiti kvalitetu signala i brzinu na WiFi baš u svakom kutku svoga poslovnog ili privatnog prostora. Rješenje koje je dosad bilo rezervirano samo za Iskonove korisnike ovaj je telekom odlučio ponuditi svima.
Nije potreban meštar da se instalira MESHtar jer uređaje je dovoljno postavili po prostoru, uključiti u struju i pričekati međusobno povezivanje. Nakon toga slijedi skidanje aplikacije na mobilni uređaj i tada ta aplikacija donosi lepezu dodatnih mogućnosti jedinstvene i snažne MESHtar Wi-Fi mreže. Za mnoge će u vrijeme kada je WiFi kada sve više djece provodi vrijeme online idealan dio rješenja biti i roditeljska zaštita, upravljanje uređajima koji su spojeni na mrežu. Za one koji ne žele svoju mrežu dijeliti s gostima koji dolaze u njihove poslovne ili privatne prostore, idealno je da je moguće kreirati zasebne mreže za goste što je jako korisno ako se na vaš Wi-Fi spajaju, primjerice, klijenti u uredu, turisti ili česti gosti. Upravo je Iskon ciljao time sve koji žele s jedne strane sigurnost vlastite mreže, ali i gostima ponuditi visoku razinu dostupnosti WiFi signala bez potrebe da nabavljaju skuplja i kompliciranija rješenja za održavanje.
Iskon nudi brzu i jednostavnu online kupnju uređaja koji dolaze u samo nekoliko dana na kućnu adresu. Jednostavna instalacija ono je što svi danas očekuju, a Iskon uz to nudi i dostupnost korisničke podrške što ove uređaje čini jedinstvenim na tržištu.
Tehnološki gledano MESHtar omogućava ravnomjerno širenje WiFi signala, uklanjanje tzv. mrtvih zona u prostoru ili kako bi neki rekli signal neće ići iza ugla. Za razliku od WiFi extender koji samo pojačavaju signal na jednom dijelu oko samog uređaja, mesh mreža funkcionira tako da svaki uređaj stvara dodatnu mrežu tako da se mesh ili zvjezdasta mreža ponaša tako da nekoliko čvorova/uređaja-satelita, koji se međusobno povezuju u jedinstvenu Wi-Fi mrežu. Njihov smještaj unutar prostora sve spomenute mrtve zone pretvara u oaze snažnog i stabilnog Wi-Fi signala.
Specifičnost mesh tehnologije pa tako i Iskonovog MESHtar rješenja je da nema dominantnog glavnog uređaja kao u relaciji router-pojačivač/extender, već svi uređaji međusobno komuniciraju i raspoređuju snagu ovisno o potrebi te se tako kvaliteta Wi-Fi signala dovodi do savršenog balansa/performansi za korisnika.
Od trenutka narudžbe do dolaska MESHtra na adresu prolazi u prosjeku 2-3 dana, što znači da nikako nije kasno nekoliko minuta posvetiti popravljanju Wi-Fi signala tamo gdje je to potrebno.
MESHtar se naručuje na www.meshtar.hr, a tu su i brza telefonska linija te e-mail za eventualna prethodna pitanja.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.