Hrvatska medijska scena je bogatija za novi specijalizirani online magazin - Izlog ideja. U fokusu mu je promicanje održivosti i zelene gradnje s naglaskom na predstavljanje novih, inovativnih eko materijala, autorskih reportaža koje prate trendove i aktualnosti iz spomenute domene, kao i savjeta te razgovora sa stručnjacima.
"U sklopu online magazina Izlog ideja cilj nam je osigurati sadržaj koji reflektira naše osobne interese, aspiracije, opsesije, izazove i potrebe iz područja dizajna, projektiranja i gradnje s naglaskom na održivost. Izlog ideja zamislili smo kao platformu gdje ćete se prije svega moći educirati, ali i doći po dozu inspiracije, doznati korisne informacije na jednom mjestu, kako se okrenuti održivom stanovanju i gradnji, kao i originalna rješenja kada je riječ o uređenju interijera", ističe Sanja Petrović, glavna urednica Izloga ideja.
U uvodnom intervjuu gostuje arhitekt Marko Dabrović iz 3LHD studija koji govori zašto bi se građevinska industrija kao najveći generator emisija CO2 trebala prilagoditi novoj stvarnosti te postati zelenija, održivija i zdravija.
Iza Izloga ideja stoji hrvatska tvrtka Iverpan, koja u ponudi prednost daje održivim materijalima. Ona više od tri desetljeća posluje s ciljem stvaranja ugodnih mjesta za život, bilo da govorimo o privatnim ili poslovnim prostorima koji će istovremeno imati pozitivni zdravstveni i ekološki utjecaj na čovjeka i okoliš.
Online magazin Izlog ideja dogodio se kao logična ekstenzija nakon otvaranja istoimenog showrooma u centru Zagreba te kao nastavak širenja cjelokupne ideje informiranja, educiranja, inspiriranja i širenja zajednice.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.