Twitter je danas prihvatio ponudu Elona Muska da preuzme tvrtku, dajući najbogatijem čovjeku na svijetu kontrolu nad utjecajnom društvenom mrežom kojoj je također među najmoćnijim korisnicima.
Ugovor vrijedan 44 milijarde dolara označava završetak dramatičnog udvaranja i oštru promjenu mišljenja na Twitteru, gdje su se mnogi rukovoditelji i članovi uprave u početku protivili pristupu preuzimanja gospodina Muska, ističu američki analitičari tijek postupka koji je prethodio preuzimanju.
S druge strane, dogovor je polarizirao zaposlenike Twittera, korisnike i regulatore u odnosu na moćne tehnološke divove kojima se bave u određivanju parametara prihvatljivog diskursa na internetu i kako te tvrtke provode svoja pravila.
U jednom trenutku se očekivalo da će Twitter odbiti Muskovu ponudu, ali to se na kraju nije dogodilo. Zaokret s Twitterove strane dolazi nakon što se Musk u petak privatno sastao s nekoliko dioničara tvrtke kako bi objasnio svoje prijedlog o preuzimanju i ponovio da odbor mora donijeti odluku "da ili ne", tvrde oni koji su upoznati s tijekom pregovora.
Musk, s više od 82 milijuna sljedbenika na Twitteru, dugo je koristio platformu da iznese svoje stavove o svemu, od putovanja u svemir do kriptovaluta. U siječnju je počeo kupovati dionice Twittera, postavši do travnja najveći pojedinačni ulagač s više od 9% udjela.
Podsjetimo, prethodno je koristio Twitter za eskalaciju sukoba s Komisijom za vrijednosne papire i burze nakon što je agencija pokrenula istragu o nekim od njegovih nedavnih prodaja dionica, a često je napadao sve svoje kritičare na društvenoj mreži.
Twitter je početkom mjeseca pozvao Muska da se pridruži njegovom odboru - što bi ga spriječilo da posjeduje više od 14,9% dionica tvrtke. Musk je u početku pristao, a zatim je odbio ponudu.
GSMA i TM Forum postigli su dogovor o zajedničkom djelovanju u području API-ja. Industrijske udruge žele promovirati API-je kroz objedinjeni program potvrde sukladnosti, potez koji je osmišljen kako bi se uklonila složenost, smanjili troškovi i ubrzala monetizacija za pružatelje komunikacijskih usluga (CSP-ove).
Prema izvješćima Council on Foreign Relations, brojne kriminalne skupine, uglavnom iz Kine, uspostavile su cyber centre usmjerene na online kockanje i prijevare u jugoistočnoj Aziji.
Prvo izvješće o cyber sigurnosti, koje su objavili Telekom Italia i Cyber Security Foundation, otkriva porast sofisticiranih cyber napada i ransomwarea usmjerenih na proizvodnju i uslužne djelatnosti.