Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će u sljedećih pet godina doći do rasta od 107 posto u broju industrijskih krajnjih točaka sa zaštitom kibernetičke sigurnosti. Istraživanje je identificiralo porast međusobno povezanih procesa unutar revolucije Industrije 4.0 kao sve veću izloženost kritične industrijske infrastrukture vanjskim prijetnjama; zahtijevaju velike promjene u načinu na koji industrijski dionici osiguravaju svoje poslovanje.
Istraživanje je pokazalo da će industrijska potrošnja na kibernetičku sigurnost dosegnuti 7,8 milijardi USD do 2028.; porastao s 3,8 milijardi dolara u 2023. Ovaj brzi rast od 105 posto pokazuje koliko se tržište brzo razvija i kako industrijska kibernetička sigurnost brzo postaje prioritet za dobavljače kibernetičke sigurnosti.
“Kako sve više procesa postaje omogućeno povezivanje, okolina prijetnji unutar industrijskih postavki eksponencijalno raste. Dobavljači kibernetičke sigurnosti moraju surađivati s ključnim dobavljačima industrijskog IoT-a kako bi bolje osigurali ovo problematično područje,” komentirao je koautor istraživanja Nick Maynard.
Uz istraživanje koje predviđa da će 21 posto industrijskih krajnjih točaka biti zaštićeno uslugama kibernetičke sigurnosti krajnjih točaka do 2028., to je u konačnici vrlo nizak udio ukupnih industrijskih krajnjih točaka. Kao takvi, industrijski dionici moraju djelovati mnogo brže kako bi osigurali svoje kritične operacije ili će se suočiti sa rastućim prijetnjama zlobnih aktera. Povećanje vidljivosti u industrijskom opskrbnom lancu i optimiziranje sigurnosti u oblaku za kritične operacije bit će od ključne važnosti za osiguravanje viših razina zaštite.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.