Korisnici Microsoftove besplatne verzije Teams platforme napokon su dobili mogućnost kreiranja videosastanaka, što znači da više ne moraju čekati da ih se u njih pozove od strane nekog pretplatnika.
Velik je to potez s Microsoftove strane, bez obzira što se čekalo na njega podosta dugo i uz podosta pritiska od strane zajednice. Naime, zamislite situaciju, zbog koronavirusa radite od kuće, imate Teams aplikaciju jer vaša organizacija radi preko nje, ali ne plaća vam je, niti vi želite plaćati svoj novac za nju...
I stigne potreba da kreirate sastanak jer je nešto hitno, ali ne možete već morate čekati da to učiniti netko tko plaća Teams. Naravno, takvi korisnici su se okretali alternativi - besplatnoj. Srećom, Microsoft je prepoznao da više gubi no što dobiva odbijanjem takve besplatne mogućnosti. Stoga, to je još jedan plus koronakrize.
A i korak naprijed u borbi Microsofta protiv Zooma, koji nudi tako nešto otprije. Upravo zato je i dobio toliko na popularnosti, sklopom koji shvaća što su ljudi spremni platiti, a što ne. U današnje vrijeme neke su usluge jednostavno predodređene da bi bile besplatne, a sve dodatno treba se platiti. Microsoft oduvijek ima problema s prepoznavanjem tih detalja, ali kad se pojavi snažna konkurencija, brzo mijenja taj isti sklop.
Naravno, sigurno će se sad broj aktivnih korisnika Teamsa povećati. Primjerice, u svibnju je bilo 75 milijuna aktivnih korisnika te platforme, što je 31 milijun više nego u travnju! Izniman rast na mjesečnoj razini. No, treba uzeti u obzir da je vrhunac pandemije virusa u Sjedinjene Američke Države stigao baš s travnjem pa to ima veze s povećanjem broja korisnika. A još u studenome prošle godine, brojka je bila na 20 milijuna dnevno aktivnih korisnika.
Dakle, sad atraktivnim mogućnostima treba uspjeti zadržati sve te korisnike.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.