Rast prihoda od osobnih računala ove će godine nadmašiti segment mobilnih uređaja i konzola prije nego što se uloge zamijene od 2025. nadalje. Izdanja na više platformi i nedostatak sadržaja za konzole će, među ostalim čimbenicima, pridonijeti rastućeg vodstva računala.
Globalno tržište igara će generirati 187,7 milijardi dolara u 2024., što predstavlja rast od +2,1 posto na godišnjoj razini. Prihodi od igara za računala i konzole činit će 51 posto prihoda na globalnom tržištu. Rast prihoda od osobnih računala ove će godine nadmašiti segment mobilnih uređaja i konzola prije nego što se uloge zamijene od 2025. nadalje.
Tržište polako, ali dosljedno raste, a globalne procjene i prognoze daju nam oprezni optimizam za ovu godinu (i sljedećih nekoliko) u igricama. Rast prihoda od osobnih računala ove će godine nadmašiti segment mobilnih uređaja i konzola prije nego što se uloge zamijene od 2025. nadalje. Izdanja na više platformi i nedostatak sadržaja za konzole će, među ostalim čimbenicima, pridonijeti rastućeg vodstva računala.
Tržište igara na konzolama bit će relativno uspavano ove godine (prije nego što Grand Theft Auto VI potpuno promijeni igru). Prihodi od igara na konzolama smanjit će se za -1,0 posto na godišnjoj razini, no rast će se vjerojatno vratiti uz prasak 2025. godine. Mobilne igre činit će 49 posto ovogodišnjeg globalnog prihoda, rastući za +3,0 posto na godišnjoj razini i doseći 92,6 milijardi dolara.
Upravo o stanju na gaming tržištu, izradi novih igara razgovaramo s Mariom Mihokovićem iz Overseer Gamesa, Svenom Nemetom iz Studia Spektar, Markom Tominićem iz Red Martyr Entertainmenta.
Sajam IFA u Berlinu koji je ove godine proslavio svoj 100ti rođendan pokazao je kolika je važnost sajma za potrošače, ali i za poslovne korisnike jer dolazi u predblagdansko vrijeme i tu pokazuje inovacije koje dolaze na tržište u narednom periodu i stoga je važno da se taj fokus održi i u u budućnosti.
Potrošnja za kibernetičku sigurnost potaknuta je većim poslovima u 2. kvartalu 24., jer su se dobavljači usredotočili na unakrsnu prodaju svojih platformi, prema Canalysu. To je unatoč tome što klijenti pažljivo provjeravaju proračune i trebaju im više vremena da potpišu ugovore zbog stalne makroekonomske neizvjesnosti.
U velikom smo vremenu ovisnosti o tehnologiji, užurbanom načinu života, a sve to dovodi do sve većih poslovnih, ali i društvenih problema. Upravo o tome smo razgovarali s Borisom Trupčevićem, menadžerom, konzultantom koji je čak dva puta prošao Camino.