Novi program monetizacije omogućuje kreatorima na Spotifyju zaradu na dva načina.
Depositphotos
Spotify cilja na konkurenciju YouTubeu s novim partnerskim programom za video kreatore i sadržaj koji postane viralan. Aplikacija za glazbu i podcaste najavila je novi Partner Program koji omogućuje monetizaciju audio i video sadržaja, neovisno o prihodima od oglašavanja, počevši od 2. siječnja 2025.
Novi program monetizacije omogućuje kreatorima na Spotifyju zaradu na dva načina. Kreatori mogu ostvariti udio u prihodu od oglasa za svoj sadržaj na svim platformama putem Partner Programa. Također, mogu zarađivati putem mjesečnih pretplata za podcaste, što omogućuje slušateljima da izravno podrže kreatore u zamjenu za ekskluzivan bonus sadržaj i pogodnosti.
Obje razine programa imaju svoje uvjete za sudjelovanje. Spotify Partner Program zahtijeva od sudionika da hostaju i prenose svoj sadržaj putem platforme Spotify for Creators, da imaju 10.000 sati streamanja i najmanje 2000 jedinstvenih pregleda u razdoblju od 30 dana te da su objavili barem 12 epizoda.
Pretplate će biti otvorene za kreatore sadržaja koji imaju barem dvije objavljene epizode i najmanje stotinu jedinstvenih slušatelja na Spotifyju u razdoblju od 60 dana. Novi programi bit će dostupni pretplatnicima u SAD-u, Velikoj Britaniji, Kanadi i Australiji u siječnju sljedeće godine.
Spotify je poduzeo i druge korake kako bi svoj video i glazbeni sadržaj učinio pristupačnijim i popularnijim. Glazbeni i video streamer integrirao se s TikTokom i Instagramom kako bi korisnici mogli objavljivati pjesme na tim društvenim mrežama.
Godina 2024. obilježila je rekordnu godinu za tržište poluvodiča, s godišnjim prihodima koji su premašili približno 25% i dosegli 683 milijarde dolara, prema podacima tvrtke Omdia.
U današnje digitalno doba važnije je nego ikad osigurati da su pametni telefoni vaše djece sigurni i zaštićeni. S porastom online prijetnji i vršnjačkog nasilja na društvenim mrežama, roditelji trebaju poduzeti proaktivne korake kako bi zaštitili uređaje svoje djece.
ERP sustavi više nisu tihi pomoćnici u pozadini poslovanja. Danas su srce agilnog odlučivanja, osnova svakodnevne učinkovitosti i ključni alat za planiranje budućeg rasta. No mnoge tvrtke i dalje rade u zastarjelim sustavima, skupljaju podatke iz nekoliko alata, a odluke donose bez potpune slike.