Studija je identificirala kibernetičku sigurnost kao primarni izazov za video nadzor i rast analitike, sa sve većim količinama osjetljivih podataka koji se proizvode i pohranjuju na platformama za video nadzor temeljenim na oblaku.
Depositphotos
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će ukupna potrošnja na videonadzor i analitiku sljedeće godine premašiti 89 milijardi dolara na globalnoj razini. Porast će s 82 milijarde dolara u 2023., bilježeći rast od 9% u 24 mjeseca.
Izvješće predviđa da će VSaaS (Video nadzor kao usluga) biti ključna pokretačka snaga ovog rasta; pretvarajući tradicionalna rješenja video nadzora u sveobuhvatne sigurnosne sustave. VSaaS uključuje pohranu temeljenu na oblaku u video nadzor; objedinjavanje upravljanja ovim sustavima kako bi se omogućila daljinska kontrola i administracija. Omogućivanje ovog stupnja upravljanja ključno je za integraciju IoT uređaja s video nadzorom, što potiče rast na ključnim vertikalnim tržištima kao što su pametni gradovi.
Međutim, studija je identificirala kibernetičku sigurnost kao primarni izazov za video nadzor i rast analitike, sa sve većim količinama osjetljivih podataka koji se proizvode i pohranjuju na platformama za video nadzor temeljenim na oblaku. Kao odgovor na to, izvješće potiče dobavljače videonadzora i analitike da se pozabave problemima kibernetičke sigurnosti implementacijom end-to-end enkripcije za videopodatke, i kada su podaci u tranzitu i kada miruju.
“VSaaS pruža idealnu platformu za rješavanje ovih problema kibernetičke sigurnosti. Dobavljači video analitike moraju izgraditi VSaaS modele koji uključuju visoke razine end-to-end enkripcije za pohranu i prijenos podataka. Dodatno, ovo će omogućiti pružateljima da jednostavno integriraju nove video analitičke usluge, kao što je prepoznavanje lica temeljeno na umjetnoj inteligenciji i analiza ponašanja, u cjelovita rješenja videonadzora,” primijetila je autorica istraživanja Georgia Allen.
Eutelsat je primio kapitalnu injekciju u vrijednosti od 1,35 milijardi eura kroz ulaganje francuske države i drugih dioničara. Francuska država financirat će većinu investicije, čime postaje najveći dioničar Eutelsata s udjelom malo manjim od 30 posto
Telecom Italia (TIM) u suradnji s više organizacija organizira natjecanje koje potiče start-upove, scale-upove te nacionalne i međunarodne tvrtke na razvoj sustava koji omogućuju operaterima komunalnih usluga i upraviteljima cestovne infrastrukture da iskoriste napredak u području umjetne inteligencije (AI) i interneta stvari (IoT).
Dužnosnik Ministarstva trgovine SAD-a upozorio je da Kina povećava ulaganja u proizvodnju AI čipova i brzo zatvara tehnološki jaz. Iako su kontrole izvoza ograničile pristup Kine naprednoj opremi za proizvodnju čipova, zemlja ipak napreduje.