Sony je dobro iskoristio Mobile World Congress i osim Xperia XZ Premium pametnog telefona i Xperia Touch projektora, najavili su mogućnost uvođenja zanimljivog Sailfish operativnog sustava na svoje Xperia modele pametnih telefona.
Do takvih je informacija došlo jer su Jolla, finska kompanija koja stoji iza Sailfish OS, i Sony sklopili partnerstvo kojim će upravo Finci pružati podršku za Sonyjev Open Devices Program. Sukladno tome, postoje naznake da bi se ta suradnja mogla proširiti i na Xperia uređaje, što znači da bi Sailfish napokon imao konkretnu komercijalnu vrijednost.
Sve ovo pokazuje da je Jolla uporna i to se isplatilo. Naime, Microsoftovim polaganim ulaskom u Nokijin mobilni odjel 2011. godine, dio zaposlenika pokreće Jollu te sa sobom "odnosi" Sailfish OS, na kojem se već tad počelo raditi. Sam početak nije bio idealan jer je napravljen na klimavim temeljima.
Naime, Nokia je spojila svoju Maemo platformu s Intelovim Mobile projektom i rezultat je bio MeeGo. Zbilo se to sa svibnjem 2010., ali sve skupa doživjelo je debakl. Svejedno, Jolla je preuzela jezgru MeeGoa, koja se smatra najboljim njegovim dijelom, malo preradila sučelje te stvorila Sailfish OS. Više podsjeća na Linux nego Android, iako ima neke njegove temelje.
I od samog početka Jolla sama radi na hardverskom dijelu i po tome je posebna. Nažalost, nisu uspjeli riješiti financijsku stranu priče i nikad nije uistinu zaživio njihov pametni telefon ili tablet. Sad, sa Sonyjem, to bi se moglo promijeniti. Samo, treba vidjeti koliko su Japanci spremni na rizičan eksperiment...
Žene u poslovnom svijetu još uvijek traže svoje mjesto u smislu kao muškarci jer ne percipira ih se jednako, što potvrđuju svjedočanstva nekih od njih koje su ostvarile uspjeh. Naime, tvrde da se osjećaju usamljenije što više napreduju u karijeri.
Iako kritiziran jer je previše rizičan i spekulativan, dogecoin kriptovaluta imala je iznimnu podršku online zajednice, no to očito nije bilo dovoljno. Trenutno, kako navodi Bitcoin Casinos, vrijedi oko 558 američkih dolara, a prije godinu dana vrijedila je oko tisuću dolara.
Kako je kriza uzrokovana porastom troškova života na globalnoj razini sve veća, potrošači su drastično prilagodili svoje ponašanje u pogledu potrošnje, pri čemu se većina (53 posto) potrošača diljem svijeta „suzdržava“ od potrošnje stvari koje se ne smatraju nužnima. Petnaest posto potrošača u potpunosti je odustalo od takve potrošnje, zaključak je PwC-ovog globalnog istraživanja mišljenja potrošača Global Consumer Insights Pulse Survey iz 2023. godine, koje uključuje mišljenja 9.180 potrošača u 25 zemalja.