Kineske kompanije biraju Nvidiju ispred Huaweija zbog pregrijavanja čipova
U međuvremenu, Nvidia prosperira i bez kineskog tržišta jer bi za dvije do tri godine samo od podatkovnih centara mogla godišnje generirati oko 400 milijardi dolara.
Sve starije od 18 godina zainteresirane za sudjelovanje mogu se prijaviti do 3. ožujka
Microsoft i Ubitech s ponosom predstavljaju Women in AI Hackathon, ekskluzivni online događaj (putem Microsoft Teamsa) osmišljen kako bi osnažio i povezao žene koje dijele strast prema umjetnoj inteligenciji (AI). Djevojke / žene iz Hrvatske pozivaju se da se prijave do 3. ožujka 2025. da bi sudjelovale na ovom jedinstvenom događaju.
Tema ovogodišnjeg hackathona je "AI za nju" - rješenja usmjerena na dobrobit žena. Ovaj hackathon je više od samog kodiranja - cilj su mu osnaživanje, suradnja i rast. Bez obzira na to jesu li sudionice već u tehnološkom sektoru ili tek razmišljaju o poslu u tom sektoru, imat će priliku pokazati svoje vještine, učiti od vodećih stručnjaka i raditi na AI rješenjima koja mogu donijeti stvarnu promjenu za žene diljem svijeta.
Microsoft želi inspirirati žene da ostvare svoj puni potencijal na području umjetne inteligencije i tehnologije, pružajući im alate i podršku kako bi podigle svoju karijeru na novu razinu. Sudionice će surađivati s talentiranim ženama iz Hrvatske, Bugarske, Cipra, Grčke, Izraela, Malte, Slovenije, Srbije i Turske, uz vodstvo stručnih mentora i motivacijske govore vodećih industrijskih stručnjaka.
Zajedno ćemo pomaknuti granice mogućeg.
Microsoft poziva sve djevojke / žene iz Hrvatske starije od 18 godina da ne propuste ovu jedinstvenu priliku za povezivanje, stvaranje i osnaživanje.
Budućnost umjetne inteligencije čeka na vas - jeste li spremne ostaviti svoj trag?
Sve starije od 18 godina zainteresirane za sudjelovanje mogu se prijaviti do 3. ožujka putem poveznice: Women in AI Hackathon