Windows 10 korisnici znaju koliki problem predstavljaju sve veće nadopune i nadogradnje operativnog sustava, iz razloga što se bugovi i ranjivosti ispravljaju tjednima, a to nije nimalo poticajno za njih ili Microsoft. Dapače, zato ih izbjegavaju preuzeti sve dok se ne uvjere da je situacija stabilna.
Samim time, Microsoft se odlučio na dvije velike nadogradnje u narednih mjesec ili dva, koje će korisnici svakako pozdraviti. Ona prva nadogradnja tiče se pametnijih i stabilnijih nadopuna drivera. Inače, to je bio veliki problem svih ovih godina, otkako postoji Windows 10 operativni sustav.
Dakle, po novom će se testirati hardver na način da u prvom "valu" idu oni najkorišteniji uređaji i potom se na temelju informacija koje ponude ide dalje s nadopunama ili nadogradnjama. Nakon toga idu "valovi" prema manje korištenim uređajima. A ono na što cilja jesu specifični "clusteri" HWID/CHID, što omogućava da se kvaliteta drivera evaluira na način koji predstavlja punu "populaciju" uređaja. Sama provjera ovom "pametnom" metodom trajat će do 30 dana.
Zatim, druga promjena bit će novi izgled za Windows 10. S obzirom da je u ožujku napokon premašena brojka od milijardu uređaja s ovim operativnim sustavom, Microsoft se odlučio na malo slavlje. Novim dizajnom će se malo srezati Live Tiles, koristit će se "mekše" boje paleta, ikone za nadopunu sustava bit će drugačije, kao i brojne druge ikone vezane uz sustav... Svakako, bit će to osvježenje koje će korisnici pozdraviti.
Sviđalo se to nekome ili ne, riječ je o najvećoj promjeni u izgledu od 2015., odnosno, otkako se "desetka" pojavila u našim životima. Možda sve to pomogne da se malo pozitivnije gleda ne samo na operativni sustav kao takav, već i na posao koji Microsoft obavlja dok nam ga želi poboljšati do najviše moguće mjere.
Nvidia je objavila da je superračunalo JUPITER, pogonjeno platformom Grace Hopper, najbrže u Europi. Sustav pruža više od dvostrukog ubrzanja za HPC i AI radna opterećenja u odnosu na sljedeći najbrži sustav.
Velika je potražnja i za alatima namijenjenima pacijentima i za internom automatizacijom, od AI podrške na prvoj liniji (recepcija) do inteligentne pomoći administrativnim timovima, naša platforma zdravstvenim ustanovama omogućuje lako digitaliziranje i skaliranje procesa, ističe za ICTbusiness.info Andreea Pleșe, suosnivačica i CEO DRUID AI.
Kina je pokrenula prvu proizvodnu liniju za fotonske čipove nove generacije, što predstavlja velik korak u njenim nastojanjima da konkurira na globalnoj tehnološkoj sceni u područjima poput umjetne inteligencije, kvantnog računalstva i 6G mreža.