Državni fondovi znaju biti poveći jer u njih novac uplaćuju svi zaposleni, a ponekad i oni koji nisu zaposleni kroz transakcije koje obavljaju. Stoga, zanimljivo je vidjeti kako stoje oni najveći suvereni državni fondovi u najbogatijim zemljama svijeta.
Na prvom je mirovinski fond u Norveškoj, koji broji 1,12 bilijuna američkih dolara. Za zemlju od 5,3 milijuna stanovnika tako nešto je uistinu sjajno.
Kinesko udruženje za investicije je na drugom mjestu s 1,04 bilijuna dolara, zatim slijedi tijelo te vrste u Abu Dhabiju s postojećih 579,6 milijardi dolara, kao i ono u Hong Kongu, koje ima 576 milijardi dolara. Investicije su ono što "gura" naprijed Kuvajt i fond namijenjen za njih iznosi 533,7 milijardi dolara.
Zanimljivo je da osim Norveške, nijedna zemlja iz zapadnijeg dijela svijeta nije pronašla mjesto na listi, sve su redom s Bliskog ili Dalekog istoka.
Samsung je možda započeo ostvarenje svojih ambicija da dostigne TSMC pokretanjem prototipske masovne proizvodnje čipa Exynos 2600 u 2nm procesu, no tajvanski poluvodički div i dalje ima prednost zahvaljujući dugogodišnjem pouzdanom ispunjavanju narudžbi najunosnijih klijenata poput Applea.
Čovječanstvo možda već ulazi u rane faze singularnosti, trenutka kada umjetna inteligencija nadmašuje ljudsku, prema riječima izvršnog direktora OpenAI-ja Sama Altmana.