Hrvatski IT časopis BUG primljen je u članstvo europske asocijacije EISA, i to jednoglasnom odlukom glavnih urednika 50 najcjenjenijih europskih časopisa specijaliziranih za tehnologiju, članova EISA-e.
Bugov izvršni urednik Dragan Petric time je postao član žirija koji jednom godišnje dodjeljuje najrespektabilniju svjetsku nagradu za najbolje proizvode iz kategorije mobilnih uređaja i potrošačke elektronike, poznatu kao EISA Awards.
Raznolikost i rigorozna probranost članstva, te kompleksnost procedure kroz koju članstvo dodjeljuje godišnje nagradne najboljim uređajima jamstvo su da je svaki uređaj koji osvoji EISA Award doista najkvalitetniji u svojoj kategoriji, odnosno bolji od konkurentskih te samim time predstavlja bolju kupnju za potrošače. Stoga i kupci i proizvođači opreme diljem svijeta, a ne samo iz Europe, ovu nagradu doživljaju kao najozbiljniju moguću preporuku, ali i priznanje.
Dugogodišnja tradicija, prepoznatljivost i utjecaj u lokalnoj IT zajednici, objektivnost i neovisnost u recenziranju uređaja, konzistentnost uređivačke politike i sveobuhvatnost sadržaja temeljni su kriteriji za članstvo u ovoj preko tri desetljeća staroj asocijaciji te je Bug proteklih mjeseci bio pod povećalom predsjedništva EISA-e kako bi se provjerilo ispunjava li ih sve do jednog.
Pred svim članovima EISA-e Bug je tako proteklog vikenda u Ateni, tijekom održavanja EISA General Meetinga, predstavljen u superlativima, kao jedan od najprofesionalnijih tehnoloških časopisa u Europi.
EISA (European Imaging and Sound Association) je osnovana 1982. godine i danas broji 50-ak časopisa iz 20 europskih zemalja. Bug je jedini časopis iz Hrvatske koji je trenutno član EISA-e, a time ujedno jedini ima svog predstavnika u žiriju za dodjelu EISA Awardsa.
Globalna potrošnja na cloud infrastrukturu, prema procjenama Canalysa, dosegla je 90,9 milijardi dolara u prvom kvartalu 2025., što predstavlja rast od 21posto na godišnjoj razini. Tvrtke su prepoznale da implementacija AI aplikacija zahtijeva obnovljeni fokus na migraciju u cloud.
Utrka za silicijsku fotoniku sve se više zahuktava, a kineski istraživači razvijaju prve čipove temeljene na svjetlosti. Istraživači sa Sveučilišta Fudan razvili su integrirani silicijski fotonički multiplekserski čip za višeredne modove, jednostavnije rečeno, multiplekser koji prenosi upute putem svjetlosti umjesto električne struje.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.