Nakon ulaganja u inovativne tehnologije poput Google Glass, odjeće s najrazličitijim senzorima, automobila koji voze samo uz pomoć senzora Google je otkrio kako se bavi i obnovljivim izvorima energije. Prema dostupnim informacijama suradnja tvrtke Google i Makani započela je još 2006. godine kada je Google uložio 10 milijuna dolara u Makani, a kasnije još 5 milijuna dolara.
Riječ je o turbinama koje izgledaju poput zmaja i omogućuju vrlo veliku iskoristivost energije vjetra, a da je tome tako i da to žele i tvorci ove turbine dokazuje i činjenica da je Makani inače ime preuzete od havajske riječi što znači povjetarac. Prvi test obavljen je sredinom svibnja ove godine.
„Ovaj posao podrazumijeva uspješnu i produktivnu suradnju između naše dvije tvrtke. Makani će ubrzati i pospješiti naš rad kako bi energija vjetra mogla konkurirati fosilnim gorivima“, objavljeno je na službenoj internetskoj stranici Makani ICT.
Iako javnost nije bombardirao vijestima o suradnji s tvrtkom, Google je potvrdio suradnju i naveo kako nestrpljivo iščekuje da se posao pokrene. „Proizvodnja energije jedan je od gorućih problema s kojim se suočava svijet, a Google je već duže vrijeme spreman pomoći u otklanjanju takvih poteškoća“, rekao je Astro Teller, direktor Google X-a.
Eutelsat je primio kapitalnu injekciju u vrijednosti od 1,35 milijardi eura kroz ulaganje francuske države i drugih dioničara. Francuska država financirat će većinu investicije, čime postaje najveći dioničar Eutelsata s udjelom malo manjim od 30 posto
Telecom Italia (TIM) u suradnji s više organizacija organizira natjecanje koje potiče start-upove, scale-upove te nacionalne i međunarodne tvrtke na razvoj sustava koji omogućuju operaterima komunalnih usluga i upraviteljima cestovne infrastrukture da iskoriste napredak u području umjetne inteligencije (AI) i interneta stvari (IoT).
Dužnosnik Ministarstva trgovine SAD-a upozorio je da Kina povećava ulaganja u proizvodnju AI čipova i brzo zatvara tehnološki jaz. Iako su kontrole izvoza ograničile pristup Kine naprednoj opremi za proizvodnju čipova, zemlja ipak napreduje.