Tijekom antitrustovskog procesa kroz koji Google trenutno prolazi u Sjedinjenim Američkim Državama, otkriveno je nekoliko njegovih poslovnih tajni, uključujući koliko se proizvođačima plaća da Search ostane zadana tražilica na njihovim mobilnim uređajima.
Također je otkriveno da Google možda plaća proizvođačima Android pametnih telefona, uključujući Samsung, da "guraju" više ažuriranja softvera na uređaje.
Naime, Google dijeli prihod koji generira od tražilice s proizvođačima uređaja, uključujući Apple, Motorolu i Samsung. Izvršni direktor Googlea Sundar Pichai otkrio je da taktika "guranja" odabira Googlea kao zadane tražilice na pametnim telefonima i drugim uređajima također uključuje dijeljenje prihoda s Android proizvođačima originalne opreme (OEMs) kako bi ih natjerali da "guraju" više ažuriranja softvera i bolje održavaju pametne telefone tijekom vremena.
Pichai je potvrdio da dio prihoda koji nudi OEM-ovima ovisi o uređajima koji dobivaju sigurnosna ažuriranja. Što su popularniji kod korisnika, to je učestalost ažuriranja bitnija Googleu.
"Više truda ulaže se u razvoj sljedeće verzije, a ažuriranja su skupa... pa ponekad naprave kompromise", kazao je Pichai.
To ukazuje na tendenciju nekih brendova da rjeđe guraju ažuriranja softvera na svoje telefone.
Dok je fokus ove tužbe protiv Googlea to kako on ostaje zadana tražilica na Appleovim proizvodima, zanimljivo je primijetiti da Google koristi dijeljenje prihoda kao taktiku da ojača Android OEM-e kao što su Motorola i Samsung, sve sa svrhom da "proguraju" češća ažuriranja softvera na njihove uređaje.
Međutim, još uvijek pokazuje koliko truda Samsung ulaže u izdavanje redovitih ažuriranja softvera za svoje telefone, budući da Motorola, koja također dijeli prihode, još uvijek ne "gura" toliko ažuriranja softvera na svojim uređajima.
Povodom koncerta Marka Perkovića Thompsona dana 5.srpnja 2025. godine na zagrebačkom Hipodromu, Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo apelira na sve posjetitelje i širu javnost da se suzdrži od letenja dronovima na području grada Zagreba. Prije svega, to se odnosi na neposrednu blizinu i područje oko zagrebačkog Hipodroma gdje će biti nazočan iznimno velik broj posjetitelja. Ukoliko bi došlo do tehničkog kvara ili nekog drugog problema zbog kojeg bi dron ostao izvan kontrole udaljenog pilota, moglo bi doći do njegovog pada, a posjetitelji se ne bi mogli izmaknuti ili zaštititi od udara drona.
IBM je predstavio plan za izgradnju prvog velikog kvantnog računala otpornog na pogreške na svijetu, čime postavlja temelje za praktično i skalabilno kvantno računarstvo.
Nakon što je prošle godine AI.Weekend doveo istaknute govornike iz OpenAI-a, Tindera i drugih vodećih globalnih tech kompanija, ove jeseni događaj ide korak dalje. Od 18. do 21. rujna, Rovinj ponovno postaje središte najvažnijih razgovora o umjetnoj inteligenciji, s posebnim naglaskom na inovacije koje dolaze iz srca Silicijske doline i globalnih tehnoloških lidera poput TikToka. AI.Weekend nije samo mjesto rasprava, već platforma na kojoj se rađaju ideje koje mijenjaju stvarnost.