Ponovno se nakon isteka zadnjeg ugovora raspisuje novi natječaj za Microsoftove licence za državu koji je raspisao Državni ured za središnju javnu nabavu¸vrijedan 198,5 milijuna kuna za naredne tri godine. Rok za dostavu ponuda na jednom od najvećih javnih natječaja kada je riječ o nabavci softvera je kraj ožujka, točnije 27. ožujka.
U natječajnoj dokumentaciji stoji da su ponuditelji dužni jamčiti zadužnicom u vrijednosti od 5 milijuna kuna za ispunjenje ugovora. Država će nabaviti 35.355 licenci za osobna računala, gotovo 12.000 ostali licenci. Konkretnije državi kupuje softver s tehnološkim jamstvom za osobna računala i to 28.397 licenci, nadalje licence s tehnološkim jamstvom za drugi softver za osobna računala 7158 licenci.
Kupuje se i ostali softver tako da se traži tehnološko jamstvo za sav ostali softver i to za 7788 licenci, te licence s tehnološkim jamstvom za sav ostali softver 4092 licence. U to su uključeno kako stoji na kraju natječajne dokumentacije
Windows Pro Upgrade, Office Proffesional Plus 2013 koji uključuje Microsoft Word, Microsoft Excel spreadsheet software, Microsoft PowerPoint presentation graphics program, Microsoft Outlook messaging and collaboration client, Microsoft OneNote note-taking program, Microsoft Publisher, Microsoft Office Web Apps, Commercial Use Rights for Office Home and Student 2013 RT, Enterprise Server Integration Features, Microsoft InfoPath information-gathering program, Microsoft Lync Server communications software, te Microsoft Access database software. Uz to u natječaj je uključeno i Core CAL Suite, Enterprise CAL Suite, te Microsoft Desktop Optimization Pack.
Kako stoji u natječajnoj dokumentaciji država je zatražila primjenu modela količinskog licenciranja za tijela državne uprave, a odabrani ponuditelj obvezan je korisniku dobaviti ugovorene licence za softverske proizvode koje korisnik nema ili ih nema u ugovorenoj količini, odmah po sklapanju pojedinačnog ugovora, a najkasnije u roku od osam dana u slučaju preuzimanja putem interneta, odnosno najkasnije u roku od petnaest dana u slučaju isporuke na optičkom mediju.
Generacija Z redefinira radni vijek, odbacujući tradicionalni model "radi do 65. godine" u korist povremenih pauza koje se nazivaju "mikro-mirovine". Ovaj trend, koji se pojavljuje diljem svijeta, izaziva rasprave o budućnosti rada i očekivanjima zaposlenika.
Tvrtka Infobip, globalni lider u oblaku komunikacija sa sjedištem u Hrvatskoj, i e& Enterprise, poslovni ogranak grupacije e& (bivši Etisalat Group), udružili su snage kako bi predstavili novo rješenje za angažman korisnika namijenjeno poslovnim korisnicima i javnom sektoru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Saudijskoj Arabiji.
Intel se pohvalio da je njihova tvornica čipova u Arizoni započela proizvodnju prvih serija Intel 18A wafera, proizvodne tehnologije koja će pogoniti nadolazeće Panther Lake čipove, te je pritom najavio visokoučinkovitu izvedbu ove tehnologije.