Ove akademske godine kreću prve generacije novih studijskih programa Kibernetičke sigurnosti, Poslovne ekonomije i digitalnog poslovanja te Komunikacijskog menadžmenta.
Welcome Day na Sveučilištu Algebra postao je tradicija za uvod studenata u novu akademsku godinu te buduće poglavlje njihovog obrazovanja i karijera. Tako je obilježen i početak akademske godine 2024./2025. koju Algebra započinje s rekordnih 800 brucoša i rastom od pet posto upisanih studenata.
"Ukupan broj brucoša upisanih na Sveučilište Algebra premašuje brojku od 700 studenata, što je ujedno rast od pet posto u usporedbi s prethodnom godinom. Također, možemo se pohvaliti velikim rastom broja upisanih na naš MBA studij, kojeg je upisalo gotovo 50 posto više studenata u odnosu na godinu ranije", rekao je Hrvoje Josip Balen, član Uprave Algebre i dodao:
"Spojimo li te brojke sa stotinjak studenata koji dolaze k nama iz Veleučilišta Edward Bernays, govorimo o ukupno 800 novih studenata koji će s nama dijeliti prostore i entuzijazam za izgradnju karijera budućnosti."
Ove akademske godine kreću prve generacije novih studijskih programa Kibernetičke sigurnosti, Poslovne ekonomije i digitalnog poslovanja te Komunikacijskog menadžmenta.
Studentima je na Welcome Dayu predstavljen i Algebrin Centar za podršku studentima - mjesto gdje će pronaći sve što im je potrebno od trenutka kad se odluče za upisati fakultet, pa sve do završetka njihovog studija i dalje. Edukacijama, savjetovanjima, studentskim stručnim praksama te podrškom studentskim inicijativama, Centar za podršku studentima nastoji oblikovati budućnost obrazovanja i profesionalnog razvoja studenata.
Unutar Sveučilište Algebra djeluje i aktivan Odjel za međunarodnu suradnju koji u okviru Erasmus+ ima preko 100 sklopljenih bilateralnih ugovora s visokim učilištima diljem Europske unije te preko 40 sporazuma i ugovora o suradnji s visokim učilištima izvan EU.
Oni poduzetniji među studentima, mogu se uključiti u rad Algebra LAB-a putem kojega se studenti imaju priliku uključiti u razne tematske hackathone iz područja AI-a, svemirskih tehnologija te pametnih i zelenih industrija.
Članovi ITU-a prihvatili su obveze o prioritetima kako bi osigurali da napredne tehnologije, uključujući AI i metaverse, pridonose održivoj digitalnoj budućnosti. Članovi su rekli da će se usredotočiti na te obveze tijekom sljedeće četiri godine.
Linux je dostupan u mnogo varijacija ili distribucija poznatijih kao "distro". Zahvaljujući toj raznolikosti postoje neke verzije koje imaju izrazite sličnosti s Windowsima.
Prelazak s globalno priznatih Nvidia čipova na domaće alternative zahtijeva opsežni inženjering, što usporava napredak u razvoju umjetne inteligencije. Unatoč napretku Kine u tom sektoru, izazovi koje donose nekompatibilni sustavi i tehnološki jaz ostaju značajni.