Telemach Hrvatska je pritom najbolji prema brzinama downaloada i uploada, a što se tiče latencije najmanju imaju od promatranih telekoma A1 Hrvatska i Hrvatski Telekom.
Depositphotos / Ilustracija
Najnovija analiza nPerfa pokazuje da je Telemach Hrvatska ostvario najbolji ukupni rezultat prema kvaliteti optičke infrastrukture u Hrvatskoj sa ukupno 149 834 boda, slijedi A1 Hrvatska sa 147 135 boda, a na trećem mjestu je Hrvatski Telekom sa 146 085 boda.
Telemach Hrvatska je pritom najbolji prema brzinama downaloada i uploada, a što se tiče latencije najmanju imaju od promatranih telekoma A1 Hrvatska i Hrvatski Telekom.
nPerf promatra i najbolje iskustvo surafnja (browsing) i tu je najbolji Iskon koji je pripojen prošle godine HT-u i sada je samo brand unutar HT-a. Što se tiče kvalitete video streaminga vodeći su Iskoni Telemach Hrvatska.
Savez mobilnih operatera, među kojima su Deutsche Telekom, Vodafone, Orange, MTN i Telefónica, pozvao je standardizacijsko tijelo 3GPP da uspostavi potrebne okvire kako bi 6G tehnologija bila operativni i društveni uspjeh.
Prema podacima GlobalData, globalno tržište svemirske ekonomije predviđa se da će rasti po složenoj godišnjoj stopi rasta (CAGR) od 4,0 posto, s 421,0 milijarde dolara u 2024. na 511,2 milijarde dolara u 2029.
Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza danas je službeno prihvatio ponudu Hrvatskog Telekoma za televizijska prava čiji je vlasnik HNS, za narednih pet godina. Ukupna vrijednost ugovora iznosi 49,2 milijuna eura, koja uključuje i dedicirana ulaganja Hrvatskog Telekoma u travnjake i stadionsku infrastrukturu.