U četvrtom tromjesečju 2020. na tržištu elektroničkih komunikacija nastavili su se posebni uvjeti poslovanja uzrokovani pandemijom. Osnovne i srednje škole te institucije za visoko obrazovanje nastavu su djelomično izvodile putem interneta te su mnoga poduzeća u Hrvatskoj nastavila s radom od kuće. S obzirom na situaciju, podatkovni promet, kao i broj minuta u pokretnoj i nepokretnoj telefonskoj mreži, očekivano je rastao u odnosu na isto razdoblje u 2019. U četvrtom tromjesečju 2020. podatkovni promet dosegnuo je ukupno 613 PB. To je porast od 51,5 posto u odnosu na razdoblje prije godinu dana.
Utjecaj mjera socijalnog distanciranja vidljiv je i u broju odlaznih minuta u pokretnoj mreži, koji je rastao 26,3 posto u odnosu na kraj 2019. Također, zbog manje međunarodnih putovanja smanjene su roaming minute hrvatskih korisnika za 8,6 posto, a trajanje poziva stranaca u hrvatskim mobilnim mrežama 21 posto.
U 2020. ukupni prihod na tržištu elektroničkih komunikacija smanjen je 3,3 posto u usporedbi s 2019. Rast prihoda na tržištu širokopojasnog pristupa internetu od 3,2 posto i tržištu naplatne televizije od 3 posto ipak nisu uspjeli nadomjestiti smanjenje prihoda od telefonskih usluga u nepokretnoj i pokretnoj mreži od 10,7 posto.
Ukupna ulaganja u nepokretnu mrežu u padu su 2,9 posto, ali je zabilježen rast ulaganja u elektroničku komunikacijsku infrastrukturu od 13,3 posto, odnosno rast u svjetlovodnu pristupnu infrastrukturu od 15,7 posto. Nastavak ulaganja u širokopojasnu pristupnu infrastrukturu važan je kako bi se zadržao trend rasta broja širokopojasnih priključaka velikih brzina.
U nepokretnoj mreži najveći rast i dalje bilježi broj širokopojasnih priključaka vrlo velikih brzina. Krajem 2020. 16 posto korisnika ostvaruje pristup internetu s brzinama većim od 100 Mbit/s, a rast generiraju priključci putem svjetlovodne pristupne infrastrukture kojih je oko 11 posto. Brzine preko 30 Mbit/s ima oko 42 posto korisnika u nepokretnoj mreži. Ukupan broj korisnika paketa usluga raste u svim kategorijama paketa: 2D, 3D i 4D. Većina kućanstava ima ugovorenu neku od usluga naplatne televizije, odnosno njih gotovo 58 posto.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora za prvi kvartal 2025. pokazuju kako je ukupni prihod od javno dostupne telefonske usluge u nepokretnoj mreži iznosio je 27.503.604 eura, što je pad od 4,83 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Podaci su to za domaće telekom operatore no prije svega se odnose na tri velika fiksna telekoma Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska.
Nokia je izabrana da vodi PROACTIF, projekt koji financira Europska unija putem Chips Joint Undertaking (Zajednički poduhvat za čipove). Projekt ima za cilj ojačati tehnološku otpornost Europe i vodstvo u tehnologijama elektroničkih komponenti i sustava (ECS), te podržati autonomiju europske industrije dronova i robotike .
Donald Trump napao je AT&T zbog problema na koje je naišao tijekom konferencijskog poziva. Operater je, međutim, inzistirao na tome da problem nije uzrokovan njihovom mrežom. Trumpovi komentari dolaze nakon što su njegovi sinovi predstavili američku mobilnu uslugu koja nosi obiteljsko ime te najavili dolazak pametnog telefona proizvedenog u SAD-u.