Nova studija Juniper Researcha predviđa da će globalni prihod od MVNO-in-a-Box usluga prvi put premašiti 1 milijardu dolara u 2029. Ovaj značajan porast sa samo 310 milijuna dolara u 2024. bit će potaknut sve većim prihvaćanjem pružatelja digitalnih usluga koji žele pružiti rješenja za povezivanje uz svoju osnovnu ponudu.
Kako bi iskoristili ovaj rast, izvješće poziva pružatelje usluga MVNO-in-a-Box da osiguraju da se njihove ponude tvrtkama lako integriraju s postojećim uslugama, kao što su naplata i upravljanje računima. To će omogućiti poduzećima da usklade monetizaciju MVNO usluga povezivanja s postojećom ponudom proizvoda, kao što su digitalno bankarstvo i usluge streaminga. Konkretno, izvješće je identificiralo integraciju MVNO usluga u postojeće digitalne sheme vjernosti i programe nagrađivanja korisnika kao ključnu strategiju za MVNO u nastajanju da povećaju prodaju svojih novouspostavljenih usluga povezivanja postojećim korisnicima digitalnih usluga.
Izvješće preporučuje da se pružatelji usluga MVNO-in-a-Box usredotoče na pružanje predintegracija s ključnim platformama i softverom te pojednostavljenim API-jima. Zauzvrat, to će omogućiti pružateljima usluga MVNO-in-a-Box da privuku poslovne korisnike na svoje platforme. Predviđa se da će do 2029. više od 600 poduzeća nuditi povezivost putem rješenja MVNO-in-a-Box. „Ključna korist za poduzeća je zadržavanje kupaca; ako davatelji usluga mogu ponuditi pouzdane usluge povezivanja koje su u skladu s njihovom osnovnom ponudom, korisnici će imati koristi od jedinstvenog računa za usluge i povezivost, kao i povećane pogodnosti,” primijetio je autor istraživanja Alex Webb.
Dvanaest vodećih europskih telekomunikacijskih kompanija, uključujući Vodafone, Deutsche Telekom, Telefonicu, Orange i Telecom Italiju, izdalo je zajedničko upozorenje regulatorima Europske unije u vezi s dodjelom gornjeg dijela 6 GHz spektra. U pismu koje su potpisali njihovi glavni tehnički direktori, operatori pozivaju na strateško i odlučno djelovanje – kako bi se cijeli pojas 6425–7125 MHz stavio na raspolaganje mobilnim mrežama.
Revolut je najavio planove za pokretanje MVNO (mobilnog virtualnog mrežnog operatora), najprije u Ujedinjenom Kraljevstvu i Njemačkoj. Ova fintech tvrtka tvrdi da ovim potezom ulazi u izravnu konkurenciju s tradicionalnim pružateljima mobilnih mreža koji, kako navodi, naplaćuju pretjerane naknade za roaming unutar Europe.
Američka vlada dodala je satelitsku pokrivenost za svoje pomorske snage od Intelsata. Tvrtka je osigurala 12-mjesečni ugovor s Američkim svemirskim snagama za pružanje Ministarstvu obrane globalne pomorske pokrivenosti u obliku propusnosti satelitskih komunikacija, opreme i usluga.