Najnoviji podaci domaćeg telekomunikacijskog regulatora Hrvatske agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) pokazuju kako se i u trećem kvartalu nastavlja tranzicija korisnika iz sfere jednostavnih paketa usluga prema uslugama u paketima s više usluga.
Međutim vidljiv je jedan zanimljiv trend da neki korisnici, i to njih sve više na godišnjoj razini, čak 12,36 posto, žele samo samostalnu uslugu pristupa internetu. Tih je korisnika sada 163,44 tisuće.
Najveći broj korisnika je i dalje je u segmentu 4D paketa odnosno (telefonija fiksna, telefonija mobilna, Internet, IPTV) kojih je 338 tisuća uz godišnji rast od 6,16 posto.
Broj korisnika 2D paketa je također rastao na godišnjoj razini od 4,26 posto na 322,48 tisuća. Ovaj paket uključuje Internet i fiksnu telefoniju. Pada broj korisnika 3D paketa (fiksna telefonija, Internet i IPTV usluge) kojih je na kraju trećeg kvartalu 264,2 tisuće što je pad na godišnjoj razini od 4,66 posto. Većina ovih korisnika se okrenula 4D paketima zbog tarifa i opcija koje nude domaći telekom Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju da je u segmentu mobilne telefonije ukupno promet u minutama smanjen za čak 10,13 posto na godišnjoj razini u odnosu na posljednja tri mjeseca 2021. godine. Tako se na mobitelima potrošilo 2,65 milijardi minuta.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako se u segmentu širokopojasnih usluga pristupa internetu svi telekomi u posljednja tri mjeseca 2022. godine povećali prihodi za 4,68 posto i to na 1,36 milijarde kuna. Zanimljivo u odnosu na prethodni kvartal iste 2022. godine prihod je manji 16,01 posto.
Najveći domaći telekom operatori Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska, Telemach Hrvatska prema podacima HAKOM-a u posljednja tri mjeseca 2022. godine bilježe rast prihoda od mobilne telefonije i to 7,98 posto na 1,05 milijardi kuna. Pokazuju to netom objavljeni podaci domaćeg telekom regulatora Hrvatske agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM).