Korisnici sve nezadovoljniji svojim internet poslužiteljima

Korisnici sve nezadovoljniji svojim internet poslužiteljima
Shutterstock

Internetski poslužitelji izazivaju negativne osjećaje kod svojih korisnika na dnevnoj razini i to nije nikakva tajna. Svi smo imali barem jedno loše iskustvo zbog kojeg bismo željeli promijeniti poslužitelja, no i kad bismo to uspjeli, svejedno nam je zagarantirano još nedaća koje dovode do ludila. Ipak, koliko god situacija jest loša, može biti i gora, što potvrđuje američki ACSI (American Customer Satisfaction Index).

Riječ je o instituciji s prostora Sjedinjenih Američkih Država, koja konstantno mjeri zadovoljstvo korisnika po određenim pitanjima, kao ovaj put onima vezanima uz internetske poslužitelje. U te svrhe anketirano je 250 tisuća korisnika na temu kvalitete proizvoda i dostupnosti usluga u domaćinstvima. A na listi vezanoj uz telekompanije, internetski poslužitelji najgore su rangirani s ocjenom 62, što je rekordno nisko.

Korisnici su kritizirali način na koji im se obraćaju u tehničkoj podršci, pomoć koja se nudi ili ne nudi, dostupnost samog interneta, odnosno, koliko često dolazi do problema s internetskom vezom... Čak se kritiziralo i nerazumljive račune, pakete koji su u ponudi i apsolutno sve što se može zamisliti. Tako nešto još nije zabilježeno, negativne ocjene u svakoj od kategorija...

Uistinu, treba se potruditi biti toliko loš i to smo potvrđuje ležernost kompanija, svjesnih da ljudi bez interneta ne mogu te da nemaju alternative na kraći ili duži period. U svemu tome ASCI krivi politiku poslovanja, koja traži rast iz kvartala u kvartal, a pritom se ne misli na kvalitetu ponude. Zato često veza nije dovoljno brza, odnosno onolika kolika bi trebala biti s obzirom na plaćeni paket. Ili prečesto puca zbog nemogućnosti podrške tolikog broja korisnika.

"Ako gledate mnoge druge kompanije iz raznih industrija, one vole nagrađivati odanost korisnika, brinu o njima, žele ih zadržati i pridobiti... S telekomima je potpuno suprotno i zato imamo situaciju kakvu imamo, navodi ASCI u svom izvješću, koje će vrlo vjerojatno biti izignorirano i ništa se neće promijeniti...