POHOD NA TRŽIŠTE

Baza instaliranih eSIM kartica u IoT-u premašit će 3,6 milijardi do 2030.

Baza instaliranih eSIM kartica u IoT-u premašit će 3,6 milijardi do 2030.
Depostphotos

eSIM tehnologija donosi veću učinkovitost na mobilno IoT tržište i daje tvrtkama veću fleksibilnost i izbor, prema novom istraživanju Omdije. Katalizirana specifikacijama GSMA SGP.31/32, eSIM tehnologija je spremna za masovno usvajanje, posebno na LPWAN uređajima. Sa smanjenom složenošću prebacivanja između mrežnih profila, poduzeća mogu iskoristiti prednosti lakšeg upravljanja uređajima, veću pokrivenost mrežom i poboljšane komercijalne uvjete.

Tehnologija eSIM naširoko je prihvaćena na potrošačkim tržištima, osobito s pametnim telefonima i pametnim satovima više klase. Ograničenja u pogledu napajanja, računalstva i intervencije krajnjeg korisnika omesti su sposobnost IoT poduzeća da u potpunosti iskoriste prednosti ove tehnologije. Omdia vjeruje da se te prepreke počinju smanjivati kako rješenja dolaze na tržište. Napredak u eSIM tehnologiji potaknut će usvajanje IoT-a s nešto više od 1 milijarde u 2023. na preko 3,6 milijardi u 2030. Tržište pokreću ne samo poboljšanja u eSIM tehnologiji, već i drugi ključni trendovi koji potiču usvajanje IoT-a, kao što je 5G RedCap , 5G Massive IoT i 4G LTE Cat-1bis moduli, kao i potražnja poduzeća.

"Tehnologija eSIM dugo se smatrala važnim faktorom oblika za IoT uređaje, ali sada vidimo da se tehnologija poboljšava na načine koji pomažu tvrtkama u pružanju bežičnih usluga u IoT uređajima s ograničenim resursima", rekao je John Canali, glavni analitičar za IoT , Omdia. "Ovo će stvoriti veću konkurenciju između pružatelja komunikacijskih usluga (CSP-ova), budući da su IoT poduzeća manje podložna vezivanju dobavljača od strane CSP-ova i u boljem su položaju za ponovno pregovaranje o tarifama za povezivanje."

„Nova GSMA SGP.32 eSIM specifikacija bila je prijeko potrebna i posebno je dizajnirana za IoT. Nudi značajne prednosti u smislu cijene, fleksibilnosti i dugotrajnosti za proizvođače originalne opreme hardvera, konačno počinje premošćivati jaz između tradicionalnog pružanja potrošačkih uređaja i tradicionalnijih IoT uređaja. To će pomoći da se ubrza usvajanje u ključnim industrijama, ne samo onima koje su dugo željele standardizaciju eSIM-a, kao što je auto.