TOP 100 na domaćoj softverskoj IT sceni prema izvozu - vodeći Span i Infobip

TOP 100 na domaćoj softverskoj IT sceni prema izvozu - vodeći Span i Infobip

Foto: DepositPhotos

Tko su najveći domaći softverski izvoznici otkrivamo u novoj analizi domaćeg ICT tržišta. Prvi je Span koji je svoj izvoz u 2017. godini povećao za čak 39,51 posto na 162,21 milijun kuna, na drugom mjestu je Infobip čiji se izvoz povećao za 1¸3,65 posto. Na trećem mjestu je Danieli-Systec s rastom od 11,26 posto dosegavši 121,43 milijuna kuna prihoda od prodaje u inozemstvu. Na četvrtom mjestu je Mercury Processing Services International s također dvoznamenkastim rastom ali i manje od sto milijuna kuna izvoza točnije 94,51 milijun kuna.

Zanimljivo na petom mjestu je Microsoft Hrvatska kojem je izvoz porastao 11,35 posto i dosegao prošle godine 90,11 milijun kuna.

Ono što u dijeli izvoza vrlo znakovito i pozitivno jest da većini tvrtki u TOP 10 ljestvici raste izvoz vrlo snažno i pokazuje se koliko su znanja i kompetencije zaposlenika u ovom segmentu kao i rješenja za klijente dobra i tražena na svjetskom tržištu.

Podsjetimo još jednom. Kako bi stvari bile sasvim jasne još ćemo jednom objasniti metodologiju i to u svakom tekstu ( i da to ćemo kopirati) jer je i ovdje riječ o podacima koje prikupila tvrtka Bisnode i portal Poslovna.hr, a analizu je napravio, posložio i Vama naši čitatelji prikazao ICTbusiness.info. Dakle, ponovimo još jednom, jako je nezahvalno složiti analizu koju je realno gledajući, a ne ulazeći u poslovanje svake tvrtke kroz neki obliku due diligencea prikazati stvarno stanje tržišta stoga smo se i ovaj put odlučili koristiti NKD-om kao ključnom referencom. Prema pretežitom NKD-u, odnosno onom koje su tvrtke same prijavile u softverski segment pripadaju KD 62.01, 62.02, 62.03,  62.09, 63.11. I to je ono što sad analiziramo.

Radi potpunog pojašnjenja IT segmentu kojem pripadaju sljedeći NKD-ovi 26.20. 58.21, 58.29, 95.11.

Već prije smo objavili podatke za telekomunikacijski sektor koji obuhvaća tvrtke s NKD-ovima 26.30, 61.10, 61.20, 61.30, 61.90.

Ipak i ovdje treba naglasiti da softverski segment ima i svojih anomalija jer se mnoge tvrtke prema NKD-u koji smo odabrali za analizu rade i druge poslove i prihode im čine poslovi koji nemaju direktne veze s razvoj softvera ali imaju s konzaltingom, sistemskim rješenjima, implementacijom i softvera i hardvera.

I tako, kad smo to sad lijepo još jednom razjasnili krenimo s analizom.

TOP 100 najboljih u softverskom segmentu prema izvozu u 2017. godini

TvrtkaIzvoz 2016Izvoz 2017Izvoz YoY (2017 / 2016)Izvoz  YoY (2016 / 2015)Izvoz   YoY (2015 / 2014)Izvoz   YoY (2014 / 2013)
1SPAN, d.o.o.116,271,500.00162,208,700.0039.51-5.5438.55100.89
2INFOBIP d.o.o.118,646,800.00134,844,100.0013.6530.7431.0128.20
3DANIELI-SYSTEC d.o.o.109,149,200.00121,434,500.0011.2617.7140.18-8.67
4Mercury Processing Services International d.o.o.84,878,200.0094,508,200.0011.35-12.96-10.9137.68
5MICROSOFT HRVATSKA d.o.o.89,456,400.0090,105,500.000.7321.377.0314.06
6iStyle d.o.o.0.0072,632,700.00
7ASBISC-CR d.o.o.66,835,400.0067,997,900.001.7443.1363.73157.62
8Cloudsense d.o.o.34,424,400.0055,637,300.0061.6232.5141.6658.46
9ERSTE GROUP CARD PROCESSOR d.o.o.48,537,700.0050,593,500.004.2421.211.79-7.66
10NANOBIT d.o.o.51,070,000.0050,263,300.00-1.587.22107.2579.15
11MREŽNE TEHNOLOGIJE VERSO, d.o.o.40,062,600.0043,704,700.009.09-28.7335.77-49.03
12ALTIMA d.o.o.44,791,700.0039,481,400.00-11.8636.550.987.07
13PET MINUTA d.o.o.41,827,200.0039,085,500.00-6.5526.9778.4419.86
14AMPLEXOR Adriatic d.o.o.25,574,700.0032,794,400.0028.2341.2346.6537.46
15ASSECO SEE d.o.o.26,954,700.0032,511,200.0020.6132.4191.70-22.43
16Erste Group IT HR d.o.o.24,253,000.0030,265,600.0024.793.29-12.83107.80
17COMBIS d.o.o.47,552,000.0028,870,300.00-39.2937.832.09-14.64
18HP Computing and Printing d.o.o.23,033,800.0026,352,400.0014.41309.53
19Tipico Sports Services d.o.o.18,201,500.0026,345,000.0044.747.7214.0722.36
20GLOBALLOGIC d.d.0.0025,724,900.00-100.0012.7642.78
21C.M.G.C. d.o.o.13,612,600.0024,769,400.0081.96188.3264.3375.42
22INFOSYS LIMITED, d.d.24,668,300.00
23ALTIORA d.o.o.25,782,100.0024,446,500.00-5.18112.1652.71106.84
24POSLOVNA INTELIGENCIJA d.o.o.19,876,400.0024,411,300.0022.8221.5141.2257.30
25ReversingLabs d.o.o.17,943,000.0024,200,300.0034.87
26HEWLETT-PACKARD d.o.o.24,771,700.0024,118,000.00-2.6415.84-17.001.54
27TVC INFO d.o.o.29,221,200.0022,804,200.00-21.96513.75
28ABEST d.o.o.26,061,200.0021,822,400.00-16.26-9.24174.38-18.96
29TERMINALNI POSLOVI d. o. o.20,154,500.0021,496,700.006.668.9535.5823.99
30N-Soft Solutions d.o.o.12,228,700.0021,393,100.0074.941,195.82-0.49
31CISCO SYSTEMS HRVATSKA d.o.o.21,099,500.0020,796,100.00-1.44-68.66204.99-33.28
32IN2 d.o.o.16,773,700.0020,580,900.0022.7039.62-36.3428.31
33INFINUM d.o.o.15,326,800.0020,343,800.0032.73110.9631.03133.47
34CROZ d.o.o.18,956,200.0020,307,000.007.1317.8990.312.66
35HUMAN RESOURCES CLOUD d.o.o.17,566,000.0019,991,100.0013.8113.00
36Atos IT Solutions and Services d.o.o.0.0019,922,100.00
37MONO d.o.o.15,752,900.0019,642,500.0024.6951.3344.8230.44
38STATIM d.o.o.17,036,300.0019,278,100.0013.1639.3310.4815.46
39ecx.io croatia d.o.o.8,347,300.0018,849,700.00125.821,393.79
40VESTIGO, d.o.o.14,880,200.0017,985,100.0020.8739.83-5.51107.95
41OSA SOFTVER d.o.o.26,267,200.0017,324,500.00-34.05-26.2130.31277.62
42Microblink d.o.o.7,514,800.0016,344,400.00117.50112.9689.4318.55
43SYSKIT d.o.o.9,974,300.0015,936,400.0059.7716.8231.8435.15
44CROSSVALLIA d.o.o.12,695,000.0015,841,900.0024.793.10
45AMPHINICY, d.o.o.14,452,500.0015,506,800.007.2917.1222.3237.95
46ADCON d.o.o.11,635,100.0015,456,400.0032.8462.3519.725.95
47Coadria d. o. o.9,368,000.0015,070,000.0060.8729.5222.9727.26
48Q Alijansa d.o.o.9,766,700.0014,948,300.0053.051,612.86114.281,465.29
49MANAS d.o.o.14,799,200.0014,847,400.000.33-31.5048.3421.59
50GDi Technology Platforms d.o.o.12,974,300.0014,417,900.0011.13265.92
51B 4 B, d.o.o.11,294,200.0013,899,000.0023.06-31.46-36.4837.07
52INCHOO d.o.o.10,656,400.0013,740,000.0028.946.7813.8926.63
53EKOBIT d.o.o.13,387,100.0013,512,600.000.9421.58-2.5114.83
54CADENAS d.o.o.9,274,300.0013,222,900.0042.5818.7418.06151.50
55VERACOMP d. o. o.10,935,600.0013,040,900.0019.25135.14591.76-47.17
56BELLA SOFTWARE d.o.o.12,876,900.0012,910,300.000.26194.29
57SAP d.o.o.8,611,200.0012,868,200.0049.44-12.236.6317.42
58S&T Carrier Business d.o.o.11,473,900.0012,790,900.0011.48-15.890.75-45.87
59SMARTEK, d.o.o.9,488,000.0012,498,800.0031.7363.9062.3512.56
60emovis tehnologije d.o.o.7,778,100.0012,480,500.0060.46-10.27-4.0252.59
61MIREO d.d.11,940,200.0012,466,200.004.41-1.92-2.7128.12
62HashCode, d.o.o.15,305,300.0011,700,900.00-23.5542.70132.18
63ENVOX LAB, d.o.o.10,000,600.0011,530,600.0015.3013.9117.68-3.07
64trovicor d.o.o. u likvidaciji22,298,300.0011,478,300.00-48.5219.04-64.62335.53
65ANALYTICOM d.o.o.8,892,100.0011,422,600.0028.4648.820.71-0.70
66KOD SAVJETOVANJE d.o.o.9,922,400.0011,308,800.0013.9746.2969.28159.18
67INFOSISTEM d.d.12,266,500.0010,939,400.00-10.82-4.7726.3310.68
68HANDS ON SERVER SUPPORT d.o.o.7,544,000.0010,931,100.0044.9054.48
692e Systems d.o.o.10,932,400.0010,835,500.00-0.8910.4247.6249.17
70Pyrrhic victory d.o.o.7,968,700.0010,554,100.0032.44184.8958.91209.35
71NTH Mobile d.o.o.14,537,300.0010,282,700.00-29.2733.6279.8010.62
72AVAYA d.o.o.11,906,000.0010,021,700.00-15.8366.52-21.28-34.77
73ADACTA d.o.o.8,919,100.009,977,800.0011.87139.8360.96-22.86
74RealNetworks d.o.o.8,257,900.009,350,800.0013.23-36.1351.69
75Visage Technologies d.o.o.2,881,000.009,170,600.00218.31176.91
76Sofa IT d.o.o.0.009,081,600.00
77KING ICT d.o.o.12,681,300.009,012,400.00-28.937.47-68.4821.94
78INFIGO IS d.o.o.8,872,300.008,802,100.00-0.7946.4015.4254.09
79NEXGEN d.o.o.6,875,000.008,596,500.0025.04108.9864.3349.48
80AXILIS d.o.o.4,475,200.008,596,500.0092.0971.08185.38471.80
81BroadStream Solutions d.o.o.9,408,400.008,459,400.00-10.0962.4228.2012.56
82CONTINUUM d.o.o.,7,484,900.008,105,900.008.30-5.72-0.91-0.78
83CALIGO programska rješenja d.o.o.4,361,400.007,936,900.0081.98
84INFODOM d.o.o.7,995,100.007,881,300.00-1.42-2.98-8.5164.34
85GDi d.o.o.2,840,700.007,794,300.00174.3819.22
86UPCHAIN d.o.o.0.007,690,600.00
87SERENGETI d.o.o.4,903,900.007,586,200.0054.70-0.1699.721,721.78
88MEDIA-SOFT d.o.o.8,344,000.007,532,100.00-9.73-100.00-29.93
89CENOSCO CROATIA d.o.o.5,223,400.007,476,300.0043.132.1836.0819.95
90ŠPICA SUSTAVI d.o.o.1,005,800.007,313,000.00627.08-51.87376.49-53.71
91INSTANTOR TECHNOLOGY SERVICES d.o.o.5,798,700.007,173,100.0023.70227.93
92NORT d.o.o.7,172,900.007,173,000.000.0015.66-2.378.63
93Trikoder d.o.o.7,637,800.007,111,900.00-6.894.889.2286.43
94Maurer Electronics Split d.o.o.7,089,400.00
95STANIĆ GRUPA d.o.o.8,316,100.006,978,300.00-16.0945.5713.9453.04
96VELIKI ROBOT d.o.o.25,238,200.006,517,200.00-74.18169.5920.2239.47
97ZG INFORMATIKA d.o.o.5,305,800.006,445,900.0021.4919.74
98iON STUDIO d.o.o.2,220,800.006,404,300.00188.38114.11
99uniqCast d.o.o.5,673,700.006,367,300.0012.22
100AVOLA SOLUTIONS d.o.o.6,429,800.006,352,500.00-1.2011.558.2826.08

Izvor podataka: Bisnode / Poslovna.hr Analiza podataka: ICTbusiness.info

Još iz kategorije

Nova rješenja iz Schneider Electrica predstavljena u Barceloni

Nova rješenja iz Schneider Electrica predstavljena u Barceloni

15.10.2019. komentiraj

Schneider Electric okupio je  2. i 3. listopada u Barceloni, na Innovation Summitu više od 3.500 klijenata, partnera, dobavljača i influencera te značajan broj ljudi koji su događaj pratili virtualno. Bila je to prilika da svi oni čuju najnovije smjernice ka digitalizaciji gospodarstva te upravljanju energetskim resursima, kao i o ključnim globalnim temama poput samoodrživosti, energetskoj i operativnoj učinkovitosti, povezivosti i sigurnosti.

Cloud rješenje za upravljanje energentima i opremom

Cloud rješenje za upravljanje energentima i opremom

14.10.2019. komentiraj

EcoStruxure Facility Expert moćno je softversko rješenje osmišljeno kako bi pojednostavilo  poslovanje, učinilo ga učinkovitijim i povoljnijim te povećalo pouzdanost procesa i imovine, tvrde njegovi proizvođači i dodaju da svoju široku primjenu nalazi u komercijalnim objektima poput shopping centara i različitih trgovačkih lanaca ili pak kompleksnih industrijskih i proizvodnih pogona.

Uvedeno plaćanje kriptovalutama na Billy fiskalnim blagajnama

Uvedeno plaćanje kriptovalutama na Billy fiskalnim blagajnama

14.10.2019. komentiraj

Tvrtka Billy POS, članica ETRANET Grupe, kao vodeći hrvatski pružatelj usluga fiskalizacije prisutna na hrvatskom, slovenskom i češkom tržištu, omogućila je plaćanje kriptovalutama na preko 15.000 Billy fiskalnih blagajni.