Kreće 2. rok za prijavu za korištenje bespovratnih sredstava EU u sklopu poziva Vaučeri za digitalizaciju. Pravo je vrijeme za izraditi novu web stranicu ili digitalizirati poslovanje novom web aplikacijom.
Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja objavilo je u sklopu Nacionalnog plana oporavka i otpornosti 2021. – 2026. poziv „Vaučeri za digitalizaciju“ (Referentni broj: NPOO.C1.1.2. R3-I2.01) namijenjen mikro, malim i srednjim poduzetnicima.
Poziv se provodi kao otvoreni postupak u modalitetu privremenog poziva na dostavu projektnih prijedloga, a predviđena su tri roka za podnošenje projektnih prijedloga. Drugo razdoblje zaprimanja prijava traje od 31.10.2023. godine u 11.00 sati do 30.11.2023. godine u 17.00 sati, a idući planirani rokovi za podnošenje projektnih prijedloga su: 3. rok od 01.03. 2024. godine u 11.00 sati do 29.03.2024. godine u 17.00 sati, a projektni prijedlozi podnose se isključivo putem sustava eNPOO.
Agencija Webmaster.hr sudjeluje kao ponuditelj usluga iz segmenta "Digitalni marketing" te je upisana u katalog ponuditelja pod nazivom Ando-elektronika d.o.o.
Kroz program vaučera za digitalni marketing za vas možemo pružiti sljedeće usluge:
Izrada web stranica
Izrada web shopa
Izrada digitalnih kalendara za rezervacije i naručivanje usluga
Dizajn i izrada mobilnih aplikacija za Android
Rješenja za cloud upravljanje dokumentima
Rješenja za zaštitu na radu
E-learning rješenje za autoškole
Izrada sustava za poboljšanje prodaje i poslovanja
Web hosting
Programiranje aplikacija po mjeri
Upravljanje društvenim mrežama
Izrada newslettera
Dodatne informacije o samom natječaju možete potražiti NA LINKU.
Europska komisija službeno je otvorila zajedničko poduzeće Chips (Chips JU), koje će ojačati europski ekosustav poluvodiča i europsko tehnološko vodstvo. Premostit će jaz između istraživanja, inovacija i proizvodnje, olakšavajući komercijalizaciju inovativnih ideja.
Vertiv je predstavio svoju inovaciju pod imenom Vertiv TimberMod verziju svog Vertiv Power Module i SmartMod portfelja, koja koristi masivno drvo kao ključnu strukturalnu komponentu umjesto čelika za prefabricirana modularna (PFM) rješenja podatkovnih centara.
Direktiva o mrežnoj i informacijskoj sigurnosti (NIS2) odnosi se na kibernetičku sigurnost na razini EU s ciljem postizanja visoke zajedničke razine kibernetičke sigurnosti u svim državama članicama EU-a. Kako bi postali svjesni razloga primjene mjera i održavanja kibernetičke sigurnosti moramo biti svjesni posljedica kibernetičkih napada. Prema istraživanju EU Agency for Network Information Security (ENISA) kibernetički napadi su najbrže rastući oblik kriminala u svijetu, porast je vidljiv u opsegu, cijeni i sofisticiranosti.