Čini se da Intel još nije u potpunosti odustao od dolaska na mobilno tržište sa svojim Atom procesorom. Prva tablet računala bila su velika i nezgrapna, te su ih pokretali Intelovi procesori, a spletom okolnosti još i danas nekolicina tablet uređaja na tržištu koristi njihove procesore. Neke stvari su se dolaskom Windows 8 OS-a promijenile, međutim Microsoftov novi operativni sustav nije ni blizu toliko popularan kao što su popularni Android i iOS sustavi kada su u pitanju tablet uređaji.
S obzirom na to da Apple ne želi koristiti Intelove procesore u svom hardveru, jer poruka „Designed by Apple“ zvuči toliko dobro u marketingu, tako da Intelu preostaje samo Android, putem kojeg može zakoračiti na tržište tablet uređaja.
Intel je već imao suradnju sa Samsungom koji je lansirao Galaxy Tab 3 s dvojezgrenim Atom procesorom, a svoj proboj na tržište nastavio je suradnjom s kompanijom ASUS , koja je na ovogodišnjem CES sajmu lansirala smartphone i hibridne tablet uređaje koji koriste Intelove procesore.
Chipzilla se nada da će ove godine doseći brojku od 40 milijuna tablet uređaja, što je poprilično optimistična procjena s obzirom na to da su relativno nepoznati na tržištu tablet uređaja. S pravom se postavlja pitanje kako će ostvariti tako optimističan cilj? Odgovor je vrlo jednostavan , platit će drugima da koriste njihove procesore .
Financijska direktorica Stacy Smith je na nedavno sastanku s investitorima govorila o Intel Bay Trail platformi i njihovim partnerima, naglašavajući da je njihov cilj učetverostručiti broj tablet uređaja i doseći brojku od 40 milijuna tablet uređaja, a to će prema njezinim riječima ostvariti agresivnim pristupom tržištu i suradnjom sa svojim kupcima, te kroz strategiju „kontra prihoda“, u kojoj će prvo plaćati proizvođačima za korištenje njihovih procesora , sve dok se ne zauzme planirani udio na tržištu i dok ti tablet uređaji ne postanu profitabilni.
Biti će svakako zanimljivo vidjeti hoće li se Intel ove godine uspjeti vratiti na tržište tablet uređaja, no to ne ovisi toliko o kvaliteti Atom procesora jer su oni solidni, već najviše ovisi o marketingu. Intel bi ovom strategijom plaćanja za korištenje njihovih procesora mogao privući i neke značajnije proizvođače, no postavlja se pitanje hoće li ti partneri ostati vjerni Intelu ili će se prebaciti natrag na ARM procesore.
Schneider Electric je predstavio dvije važne inovacije koje unaprjeđuju sigurnost kritične infrastrukture – pametne RTU uređaje SCADAPack s naprednom kibernetičkom zaštitom te patent koji koristi umjetnu inteligenciju za sprečavanje industrijskih nesreća.
Amazon Web Services osnovao je pravni subjekt i tri podružnice u Njemačkoj kao dio europskog suverenog oblaka. Kathrin Renz imenovana je glavnom direktoricom AWS European Sovereign Clouda, čije je pokretanje predviđeno za drugu polovicu godine.
Predsjednik Republike Zoran Milanović posjetio je danas ENT te obišao i interaktivnu manifestaciju Tehnološki dani na kojoj su mu prezentirani tehnološki noviteti i s njima povezani proizvodi i rješenja tvrtke Ericsson Nikola Tesla. U pratnji predsjednice Uprave tvrtke Ericsson Nikola Tesla Gordane Kovačević i članova Uprave Hrvoja Benčića, Damira Bušića i Milana Živkovića, predsjednik Milanović obišao je interaktivno događanje na kojem su mu predstavljeni tehnološki noviteti i rješenja na području kritične mrežne komunikacija u segmentima poput javne sigurnosti, obrane, željezničkog prometa te digitalizacije zračnog prometa.