Na CeBIT-u 2015, Deutsche Telekom najavio je Industry 4.0 rješenja koja pokrivaju mrežu, povezivost, platforme i integraciju. U sljedećoj fazi, Deutsche Telekom nadogradit će Connected Industry Platform (CIP) kako bi postao sveobuhvatni oblak za Industry 4.0.
Deutsche Telekom i SAP formiraju konzorcij kako bi trajno uspostavili Industry 4.0 u Njemačkoj.
"Ako Njemačka želi voditi svijet u povezivanju proizvodnje i proizvoda, ona mora govoriti jednim glasom u Europi i svijetu", izjavio je Reinhard Clemens, član uprave Deutsche Telekoma i direktor T Systems.
Deutsche Telekom i njegovi partneri rade na ugrađivanju rješenja za digitalizaciju lanca industrijske vrijednosti. Partneri uključuju Infineon, Hirschmann i WIBU-SYSTEMS. Deutsche Telekom će prezentirati svoj Digital Navigator, savjetodavni pristup za transformaciju u Industry 4.0.
Robot koji je lociran u Fraunhofer institutu za produkcijske sisteme i dizajnersku tehnologiju u Berlinu pobrinut će se za produkcijski proces. Demo također prikazuje kako sistem operatori mogu raditi na udaljenim tvorničkim lokacijama i podešavati workflow kao odgovor na zahtjeve korisnika.
Deutsche Telekom, SAP i Hamburška lučka uprava prezentirat će smartPORT logistiku koja prati i upravlja svim kretanjima kamiona i kontejnera unutar luke u realnom vremenu. smartPORT logistika prikuplja sve podatke o prometu i infrastrukturi unutar 72 četvorna kilometra lučkih objekata u privatni oblak.
Na CeBIT 2015 Deutsche Telekom će predstaviti još dva rješenja za mala i srednja poduzeća, a radi se o Cyber Threat Detector i Cyber Defense.
Europska komisija službeno je otvorila zajedničko poduzeće Chips (Chips JU), koje će ojačati europski ekosustav poluvodiča i europsko tehnološko vodstvo. Premostit će jaz između istraživanja, inovacija i proizvodnje, olakšavajući komercijalizaciju inovativnih ideja.
Vertiv je predstavio svoju inovaciju pod imenom Vertiv TimberMod verziju svog Vertiv Power Module i SmartMod portfelja, koja koristi masivno drvo kao ključnu strukturalnu komponentu umjesto čelika za prefabricirana modularna (PFM) rješenja podatkovnih centara.
Direktiva o mrežnoj i informacijskoj sigurnosti (NIS2) odnosi se na kibernetičku sigurnost na razini EU s ciljem postizanja visoke zajedničke razine kibernetičke sigurnosti u svim državama članicama EU-a. Kako bi postali svjesni razloga primjene mjera i održavanja kibernetičke sigurnosti moramo biti svjesni posljedica kibernetičkih napada. Prema istraživanju EU Agency for Network Information Security (ENISA) kibernetički napadi su najbrže rastući oblik kriminala u svijetu, porast je vidljiv u opsegu, cijeni i sofisticiranosti.