A1 Hrvatska nagrađena je zlatnim Stevie priznanjem za projekt predstavljanja aplikacije A1 Internet zaštita, i to u kategoriji Najbolje događanje u području društveno odgovornog poslovanja. Srebrni Stevie dodijeljen je za internu komunikaciju kompanije tijekom COVID-19 pandemije u posebnoj ovogodišnjoj kategoriji u kojoj se nagrađivao izniman trud kompanija i pojedinaca u internoj i eksternoj komunikaciji u vrijeme pandemije koronavirusom.
U spomenutoj kategoriji A1 Hrvatska nagrađena je i brončanom Stevie nagradom za eksternu komunikaciju. Osim toga, Stevie je dodijeljen i za najveća postignuća u domeni odgovornog, uzornog i poželjnog poslodavca - Stevie for Great Employers, gdje je također srebrom nagrađena interna komunikacija u vrijeme COVID-19 krize, a brončani Stevie dodijeljen za projekt digitalnog onboardinga u kategoriji Najinovativnija primjena tehnologije u području upravljanja ljudskim potencijalima.
"U segmentu društveno odgovornog poslovanja i interne komunikacije oduvijek smo bili prepoznati kao drugačiji, posebni, inovativni. Nagrade su samo dodatna potvrda, koja nas motivira da u tome ustrajemo, konstantno postavljamo pred sebe nove izazove te dižemo ljestvicu i sebi i na tržištu. Veseli me i to što smo globalno prepoznati kao leader po pitanju korištenja digitalnih tehnologija u upravljanju ljudskim resursima, a naša glavna nagrada će uvijek biti zadovoljstvo zaposlenika i to što smo jedan od najpoželjnijih poslodavaca na tržištu", izjavio je Ivan Skender, glavni direktor za transformaciju poslovanja, ljudske potencijale i korporativne komunikacije A1 Hrvatska.
International Stevie Awards, poznatiji kao Stevies, jedna je od najprestižnijih poslovnih nagrada na globalnoj razini. Ove je godine više od 250 profesionalaca iz cijelog svijeta ocjenjivalo 3 800 nominiranih projekata iz raznih industrija iz čak 60 država diljem svijeta.
Stevie for Great Employers dodjeljuje se za najveća svjetska priznanja na polju ljudskih resursa te za nove proizvode i usluge kojima se unaprjeđuju radni uvjeti i mjesto rada. Među 700 prijavljenih projekata u 7 kategorija 90 profesionalaca diljem svijeta biralo je najbolje projekte pristigle iz 20tak zemlja diljem svijeta.
Zanimljivost je da Stevie trofeje proizvodi tvrtka R.S. Owens & Co., poznata po tome što radi i kipiće za nagrade poput Oscara i Emmyja. A1 Hrvatska do sada je ukupno osvojila 12 Stevie kipića.
Palantir je kolovoza povisio prognozu prihoda za 2026. na raspon od 8,150 do 8,158 milijardi dolara, s ranijih 7,650 do 7,662 milijarde. Kompanija je u drugom tromjesečju ostvarila 1,94 milijarde dolara prihoda, gotovo dvostruko više nego godinu ranije, a dionica je nakon objave porasla za oko 14 posto.
Top 100 najboljih ICT softverskih tvrtki prema izvozu u 2025. godini potvrđuje da je hrvatsko ICT tržište izvozno sve snažnije, ali i da se najveći dio izvoza i dalje koncentrira u rukama ograničenog broja velikih izvoznika. Analiza napravljena prema podacima Financijske agencije za 2025. godinu, odnosno baze Fina Info.BIZ za ICTbusiness Media – ICTbusiness.info, pokazuje da se vrh ljestvice oblikuje oko kompanija koje već godinama imaju međunarodno tržište kao temelj poslovnog modela. U tom smislu ova analiza donosi predstavljanje najboljih TOP 100 tvrtki iz tablica prema izvozu, uz dodatni pogled na dinamiku rasta i pada izvoza u razdoblju od 2021. do 2025. godine.
Profitabilnost hrvatskog ICT tržišta u 2025. godini najbolje se vidi kroz poredak TOP 100 tvrtki prema neto dobiti ili gubitku razdoblja, jer taj pokazatelj otkriva tko je iz snažnog prihoda, skalabilnog modela, izvozne pozicije ili stabilne baze korisnika uspio stvoriti stvarnu zaradu. Analiza je napravljena prema podacima Financijske agencije za 2025. godinu, odnosno servisa Fina Info.BIZ, za ICTbusiness Media – ICTbusiness.info. U ovom tekstu radi se predstavljanje najboljih TOP 100 tvrtki iz tablica prema analizi tvrtki, s naglaskom na dobit razdoblja u 2025. i dinamiku rasta ili pada dobiti u razdoblju od 2021. do 2025. godine.