Huawei je ozbiljno pogođen zabranom poslovanja na američkom tlu, kao i s američkim kompanijama, no bez obzira na to sve u ovoj godini bilježi rast po pitanju prihoda. Kao da se probudio kineski inat pa kupci u najmnogoljudnijoj zemlji svijeta prvenstveno biraju Huawei kao svoj pametni telefon.
Primjerice, 38 posto udjela na kineskom tržištu čini upravo Huawei, a prošle godine činio je 27 posto, a godinu prije 20 posto. Dakle, to je svakako ubrzalo rast Huaweija i donijelo prihode od 58,3 milijarde američkih dolara u prvoj polovici ove godine, što znači da bi vrlo lako moglo biti premašeno 107,1 milijardi iz prošle godine. Ali...
U prvoj polovici ove godine nije se osjetio pritisak neposlovanja s američkim kompanijama, što podrazumijeva Android operativni sustav. A s obzirom da oko više od polovice ukupnih prihoda donose upravo zemlje van kineskih granica, jasno je da će za Huawei pravi pokazatelj situacije biti ono što će se na poslovnom planu ostvariti u drugoj polovici ove godine.
Deutsche Telekom potpisao je dugoročni strateški sporazum s Google Cloudom, koji traje do 2030. godine. Fokus je na integraciji clouda i umjetne inteligencije (AI) za DT-ovu IT infrastrukturu, mreže i poslovne aplikacije, uključujući migraciju njegovog SAP okruženja.
Poslovni prihodi Span Grupe iznose 61,1 milijun eura i veći su za 80 posto u odnosu na isti kvartal prošle godine. Dobit prije kamata, oporezivanja, amortizacije i deprecjacije i to prije jednokratnih stavki (EBITDA) iznosi 4,1 milijun eura i bilježi rast od 50 posto u odnosu na promatrano razdoblje prošle godine, dok je EBITDA nakon jednokratnih stavki porasla za 61 posto i iznosi 3,9 milijuna eura. Neto dobit Grupe za prva tri mjeseca 2025. godine iznosi 2,7 milijuna eura, što je rast od 108 posto u odnosu na isto razdoblje lani.
Meta mogla bi izgubiti 7 milijardi dolara u prihodu od oglašavanja od kineskih tvrtki zbog američkih carina, sugerirao je Craig Moffett, viši izvršni direktor u MoffettNathanson, u istraživačkom izvještaju.