Agilno je riječ godine u poslovnom svijetu
Dražen Tomić 15.11.2019. Print Komentiraj
Zašto se svi u modernim kompanijama 'kunu' u uspješnost agilnih timova, koje su prednosti agilnog načina rada, što sve on podrazumijeva i zašto svi pričaju o tome samo su neka od pitanja kojima će se baviti panel 'The Word of the Year: Agile' koji će se u sklopu RTL-ove konferencije Digital Shapers ovog mjeseca održati u Zagrebu. O iskustvima agilnog poslovanja i njegovom utjecaju na zaposlenike i korisnike govorit će Ana Pauzar, experience management director u Hrvatskom Telekomu, Luka Gauta, fintech business development manager u CROZ-u i Krešo Žmak, director products u Infobipu.
Agilni način rada pojavio se u IT industriji, no vrlo brzo se proširio na različite segmente poslovanja i postao apsolutni hit, posebice u velikim kompanijama gdje je teško razviti jaču efikasnost zaposlenika. Sve više kompanija svakodnevno svjedoči pozitivnom utjecaju ove metodologije, a sudionici Digital Shapers konferencije moći će iz prve ruke saznati funkcionira li zaista ovakav način rada u praksi.
„Agilno je prije svega mindset koji kroz kolaborativnu, timsku kulturu pridonosi bržem i jednostavnijem dolasku do rješenja za korisničke potrebe. Agilan način rada nije moda, iako ga mnogi upravo tako tretiraju. Agilan način rada je nužnost, a u korporaciji poput naše i veliki izazov jer menadžment uči delegirati ovlasti, a zaposlenici uče preuzimati odgovornost za odluke koje donose“, komentirala je Ana Pauzar iz Hrvatskog Telekoma.
„Nije dovoljno samo agilno raditi svakodnevni operativni posao, koliko je bitnije osigurati agilni mindset u svakom kutu cijele organizacije, od HR, IT do poslovnih odijela. To je puno više od poštivanja zadanih metodoloških ceremonija i rola, koje služe samo kao smjernice, a nikako kao gotovo rješenje za sve“, ističe Luka Gauta iz CROZA-a.
Još iz kategorije
IDC: Tržište rabljenih pametnih telefona u znatnom porastu
Tržište pametnih telefona raste iz godine u godinu, ali nekih znatnijih napredaka na području samih uređaja nema. Istina jest, ljepši su, možda kvalitetniji i donekle brži, uz pokoji zgodni dodatak, ali većih razlika uistinu nema.
IN2 Grupa povećala dobit 20 posto u 2020. godini i nastavila s ulaganjima
Prošla krizna godina koja će po mnogočemu ostati upamćena bila je za IN2 Grupu jako dobra, ističe za ICTbusiness.info Katarina Šiber Makar, Senior Vice President for Business Development u CSI Inc, članica Nadzornog odbora u IN2 Grupi i članica Izvršnog odbora u Halcom-u.
Anita Lacmanović nova je generalna direktorica SAP-a Hrvatska
Nova je generalna direktorica SAP-a Hrvatska postala je Anita Lacmanović, a njezino vođenje tvrtke obilježit će nova strategija s jasnim fokusom na ubrzani prelazak korisnika na rješenja u oblaku te predanost uspjehu postojećih i budućih SAP-ovih klijenata, tvrde u ovoj njemačkoj softverskoj kompaniji.