TikTok je promijenio svoje sigurnosne značajke kako bi bio u skladu sa zakonom Europske unije o digitalnim uslugama. Promjene su usmjerene na rješavanje štetnog internetskog sadržaja i prakse oglašavanja.
Tvrtka je objasnila da će nove značajke biti pokrenute u nadolazećim tjednima i uključivati alat koji će korisnicima omogućiti lakši način prijave sadržaja za koji smatraju da je nezakonit. Korisnicima će ponuditi popis kategorija između kojih mogu izabrati, uključujući uznemiravanje, govor mržnje i financijski kriminal. Prijavljeni sadržaj bit će uklonjen globalno ako je kršio smjernice zajednice tvrtke, au protivnom će ga dodatno procijeniti namjenski pravni tim. To može rezultirati manjom izloženošću sadržaju u zemlji u kojoj je prijavljen.
TikTok je također rekao da će korisnicima ponuditi mogućnost isključivanja personaliziranih ili ciljanih preporuka. Tvrtka je dodala da korisnici u dobi između 13 i 17 godina više neće vidjeti prilagođeno oglašavanje na temelju svojih aktivnosti na platformi, a računi onih mlađih od 16 prema zadanim su postavkama privatni.
Google Chrome, unatoč svim regulatornim turbulencijama oko njega, ostaje neprikosnoven s nevjerojatnih 65,02 posto tržišnog udjela, koji se u travnju 2025. smanjio za 0,62 postotna boda.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.