Američka vlada predstavila je plan za ulaganje 42 milijarde dolara u pružanje univerzalnog širokopojasnog pristupa do 2030. godine. Plan nastoji riješiti nedostatke u pokrivenosti koje je identificirala Federalna komisija za komunikacije.
Nacionalna uprava za telekomunikacije i informacije (NTIA) Ministarstva trgovine otkrila je planove za financiranje postavljanja internetske infrastrukture velike brzine u svakoj državi, teritoriju i Distriktu Kolumbije kroz program jednakosti širokopojasnog pristupa i razvoja (BEAD), koji je dio Zakon o infrastrukturi vrijedan 1 trilijun dolara koji je Kongres usvojio 2021. godine. Raspodjela će se kretati od 27 milijuna dolara do više od 3,3 milijarde dolara, pri čemu će svaka država dobiti najmanje 107 milijuna dolara.
Devetnaest saveznih država dobit će više od milijardu dolara kada se sredstva podijele 30. lipnja. Vladine informacije identificirale su Alabamu, Kaliforniju, Georgiju, Louisianu, Michigan, Missouri, Sjevernu Karolinu, Teksas, Virginiju i Washington kao prvih deset područja u smislu dugovanih iznosa. Američki predsjednik Joe Biden svrstao je širokopojasni pristup internetu po važnosti uz komunalije uključujući struju i vodu, rekavši da je planirana investicija najveća u povijesti SAD-a.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.
Amazon je opovrgnuo tvrdnje da planira prikazivati utjecaj carina na svaki proizvod koji prodaje na svojoj glavnoj e-trgovinskoj stranici. Prijašnje medijske objave koje su nagađale takav potez izazvale su oštru reakciju američke vlade.