Nova Digitalna platforma za razmjenu dokumenata omogućuje sigurnu i brzu razmjenu dokumentacije klijenata s Bankom. Korištenje je potpuno besplatno, a platformom se mogu koristiti sve pravne osobe koje imaju poslovni odnos sa Zabom.
Depositphotos / Ilustracija
Zagrebačka banka razvila je Digitalnu platformu za razmjenu dokumenata (DDE), odnosno vlastiti sustav koji omogućuje sigurnu i brzu razmjenu dokumentacije klijenata s Bankom. Korištenjem usluga inovativne platforme klijenti će bitno uštedjeti vrijeme, jer više neće morati dolaziti u poslovnicu kako bi fizički razmijenili dokumente s Bankom.
Gotovo 70 posto Zabinih klijenata već sada bankarske usluge koristi preko digitalnih kanala, a zahvaljujući novoj platformi, pravnim osobama pruža se još brža i potpuno sigurna usluga.
„Kako bi klijentima omogućili da uštede vrijeme, odlučili smo im staviti na raspolaganje novo besplatno rješenje – Digitalnu platformu za razmjenu dokumenata. Umjesto posjete poslovnici, naši klijenti koji su pravne osobe sada sve dokumente mogu razmijeniti digitalno na siguran i jednostavan način“, istaknula je Mirna Radičev, direktorica Poslovne strategije Zagrebačke banke.
Digitalna platforma klijentima omogućuje i potpisivanje dokumenata na daljinu s najvišom razinom sigurnosti, u bilo kojem trenutku. Korištenje je potpuno besplatno, a novo Zabino rješenje putem računala mogu koristiti sve pravne osobe koje imaju otvoren poslovni odnos s Bankom.
Uz razmjenu i digitalno potpisivanje svih dokumenata u poslovanju s Bankom, platforma omogućuje i komunikaciju putem poruka između Banke i klijenta prilikom svake promjene statusa dokumentacije u aplikaciji.
Korištenjem platforme, klijenti s Bankom više neće morati razmjenjivati papirnate dokumente, čime se dugoročno pridonosi i očuvanju okoliša, a na jednom im je mjestu dostupna i digitalna arhiva sveobuhvatne dokumentacije, kojoj mogu pristupiti u bilo kojem trenutku.
Prema analizi podataka koju je proveo Surfshark, Amazon Echo je posebno podatkovno gladan pametni kućni uređaj. Istraživačka tvrtka je analizirala koliko podataka prikupljaju aplikacije popularnih uređaja za kuću te je otkrila da Amazonova aplikacija prikuplja korisničke podatke po 28 od mogućih 32 različite metrike, uključujući podatke o zdravlju i povijest pretraživanja.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.