Meta Platforms promijenila je svoja pravila kako bi dopustila da veća količina sadržaja generiranog umjetnom inteligencijom ostane na Facebooku, Instagramu i Threadsu. Postovi će sada morati biti označeni kao manipulirani i neće se uklanjati.
Tvrtka je objasnila da je slijedila preporuke svog neovisnog nadzornog odbora da ostavi sadržaj na svojim stranicama pod pretpostavkom da ne krši nijedna druga pravila. Meta je izjavila da se slaže s preporukom Nadzornog odbora da je pružanje transparentnosti i dodatnog konteksta bolji način za rješavanje manipuliranih medija, pristup za koji je primijetio da također izbjegava rizik od nepotrebnog ograničavanja slobode govora.
Prema novim pravilima, označava postove kao "Made with AI" kada detektira industrijske standardne AI slikovne indikatore ili kada korisnici otkriju da učitavaju sadržaj generiran AI. Meta planira započeti s označavanjem sadržaja generiranog umjetnom inteligencijom u svibnju, a u srpnju će prestati uklanjati sadržaj isključivo na temelju svoje prethodne politike manipuliranja videozapisima.
Meta je također najavila da će njezin Instagram odjel isprobati tehnologiju zamućivanja slika i to za slike koje sadrže golotinju kao dio paketa alata osmišljenih za povećanje zaštite mlađih korisnika. Platforma je rekla da će zaštita golotinje postati zadana postavka za korisnike mlađe od 18 godina, dok će starije korisnike također poticati da koriste ovaj alat.
Instagram je naveo da će alat temeljen na strojnom učenju pomoći u sprječavanju gledanja neželjenih golišavih slika kako bi pomogao u borbi protiv takozvanog seksualnog iznuđivanja. Čini se da je sustav usmjeren na izravne poruke, a Instagram objašnjava da će se upozorenja prikazivati pošiljateljima, primateljima i svima koji razmišljaju o prosljeđivanju slike.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.