INFOGRAFIKA: Gdje žrtve prijevara trpe najveće gubitke
Prema izvješćima Council on Foreign Relations, brojne kriminalne skupine, uglavnom iz Kine, uspostavile su cyber centre usmjerene na online kockanje i prijevare u jugoistočnoj Aziji.
Teško se neki preglednik može nazvati najsigurnijim, jer postoji puno faktora koji se mjere i uzimaju u obzir. Najvažniji je faktor ranjivost, jer se danas najviše polaže na sigurnost online poslovanja, a i svjedoci smo čestih hakerskih napada u zadnje vrijeme.
Prema najnovijem istraživanju provedenom od strane Kapersky Security, Opera je pobjednik što se tiče otkrivanja broja ranjivosti. No, to je zamka i varljiv podatak jer Opera ima vrlo mali broj korisnika (jedan posto) pa se s te strane može protumačiti kako hakeri nisu htjeli gubiti vrijeme na Operu.
U posljednjih godinu dana, top 5 najpopularnijih web preglednika ima, u prosjeku, 186 ranjivih dijelova. Prema Kapersky Security studiji iz 2013. godine, 93,01% online napada došlo je od zlonamjernih URL-ova. Istraživanja tvrtke Adobe pokazuju kako je Chrome pretekao Internet Explorer u SAD-u, a rezultati su sljedeći:
Prema Secunia Vulnerability Review 2014, na temelju anonimnog uzorka od milijun privatnih računala s instaliranim Secunia Personal Software Inspector, Mozilla Firefox ima najveći broj ranjivosti.
Infografika: WhoIsHostingThis